Zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku, podľa polície mohli byť obeťami úkladnej vraždy


Foto: Zavraždili novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku, podľa polície mohli byť obeťami úkladnej vraždy Foto: Aktuality.sk

Neznámy páchateľ zavraždil 27-ročného novinára portálu Aktuality.sk, Jána Kuciaka, spolu s jeho partnerkou. Telá obetí našli v nedeľu, 25. februára, neskoro večer v priestoroch novinárovho domu v obci Veľká Mača, v okrese Galanta.

Všetky podrobnosti a bližšie okolnosti úmrtia novinára a jeho partnerky sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania. Presný čas smrti určí až pitva. Muža usmrtil výstrel do hrude, ženu zásah do hlavy. 

Telá obetí našla hliadka počas preverovania informácie od matky novinárovej partnerky, ktorá sa s ňou od štvrtka nevedela skontaktovať. Obhliadky miesta činu stále pokračujú. Policajný prezident informoval, že do vyšetrovania zapojí maximálny počet síl. Polícia už spolupracuje aj s Národnou kriminálnou agentúrou.   

Mladý 27-ročný zavraždený novinár Ján Kuciak, ktorého našli mŕtveho spolu s priateľkou, pochádzal zo Štiavnika a v mladosti absolvoval 8-ročné štúdium na Gymnáziu v Bytči. 

Policajný prezident informoval, že v súvislosti s udalosťou už skontaktovali redakciu, pre ktorú novinár pracoval. Smerodajným je teraz rozhovor so šéfredaktorom. Tibor Gašpar sa však vyjadril, že podľa pracovnej verzie objasňovania prípadu môže ísť o úkladnú vraždu, ktorej motív je pravdepodobne spojený s prácou novinára. Doterajšie dôkazy nenasvedčujú vražde v afekte ani podobným činom.   


„Sme šokovaní a zhrození správou, že Ján Kuciak a jeho partnerka sa pravdepodobne stali obeťami krutej popravy. Napriek tomu, že celkové pozadie ešte nie je úplne objasnené, existuje dôvod domnievať sa, že tento zločin súvisí so súčasnou investigatívou nášho kolegu. Ján Kuciak pracoval pre Ringier Axel Springer Slovakia tri roky. Smútime s jeho rodinou, priateľmi a kolegami. Budeme robiť všetko čo je v našich silách, aby sme podporili orgány činné v trestnom konaní pri identifikácii páchateľov,“ uviedlo vydavateľstvo Ringier Axel Springer.  

„Som nešťastný a zdrvený z toho, že bol zavraždený novinár Ján Kuciak a jeho snúbenica. Ruším celý svoj plánovaný program a vraciam sa do Bratislavy. Ministerstvo vnútra SR a bezpečnostné zložky krajiny urobia všetko preto, aby boli páchatelia tohto otrasného činu čo najskôr odhalení,“ vyjadril Robert Kaliňák na svojom facebookovom profile.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky