• 10. máj 2025 o 12:10 / aktualizované 11.05. o 13:00

Dvaja Slováci mali v Srbsku ukradnúť auto s dvanásťročným dieťaťom, zatkla ich polícia

Foto: Dvaja Slováci mali v Srbsku ukradnúť auto s dvanásťročným dieťaťom, zatkla ich polícia
Foto: nova.rs

Dvaja Slováci sú podozriví z toho, že v noci z pondelka na utorok (6. mája) na čerpacej stanici v srbskom meste Obrenovac ukradli auto značky Fiat Punto s dvanásťročným dieťaťom. Na základe pokynu prokuratúry im bolo nariadené policajné zadržanie na 48 hodín.

Krádež auta sa stala v momente, keď teta dvanásťročného dievčaťa vošla na čerpaciu stanicu v Obrenovaci, aby zaplatila za palivo. Napriek svojmu nízkemu veku, dievčatko v kritickej chvíli dokázalo zachovať pokoj a rýchlo utiecť z vozidla, uviedol srbský portál nova.rs.

Polícia nám oznámila, že našli aj páchateľa, aj auto. Mal komplica, ktorého najskôr lokalizovali a zatkli. Páchateľa našli v Bariči u nejakého priateľa,“ potvrdila matka dievčaťa. Podozriví zlodeji auto ukryli v lese pri obci Jasenak a zničili ho, čo naznačuje, že ho pravdepodobne plánovali rozobrať na diely.

Vyšetrovaním bolo zistené, že tým istým vozidlom bola tiež spáchaná krádež telefónu v Lazarevci. Na zadržanie zločinca policajti zablokovali cestu páchateľovi, ktorý bol v tom momente so svojou manželkou a štvorročným dieťaťom. Výzvu polície na zastavenie však vodič neuposlúchol a autom prerazil dve policajné zátarasy. Podozrivých Romana K. (44) a Vladimíra H. (32) polícia zadržala.

Minútky zo Slovenska