Vláda Roberta Fica ponúka 1 milión eur za relevantné informácie o páchateľovi vraždy Jána Kuciaka


Foto: Vláda Roberta Fica ponúka 1 milión eur za relevantné informácie o páchateľovi vraždy Jána Kuciaka

Robert Fico informoval, že po dohode s ministerstvom financií ponúkajú odmenu 1 milión eur za relevantné informácie, ktoré povedú k dolapeniu páchateľa vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Premiér tento zločin ostro odsúdil. V prípade preukázania súvislosti zločinu s prácou novinára označuje čin za útok na demokraciu a slobodu tlače.

Polícia v spolupráci s ministerstvom vnútra zavedie špeciálnu linku, na ktorej budú prijímať informácie, ktoré môžu pomôcť pri vyšetrovaní.

„V prípade akýchkoľvek informácií, ktoré by dopomohli k objasneniu alebo by mali súvis s uvedeným skutkom, je potrebné bezodkladne kontaktovať políciu na tel. čísle 158 alebo na tel. čísle +421 915 967 793,“ informovalo Ministerstvo vnútra. 

Minister vnútra Robert Kaliňák informoval o zapojení nie len okresných a krajských zložiek, ale aj o celoštátnej pozornosti, ktorá bude prípadu venovaná.
„Vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky sa bude zaoberať špeciálny tím. Budú v ňom predstavitelia generálnej prokuratúry, úradu špeciálnej prokuratúry, ministerstva vnútra, Národnej kriminálnej agentúry Prezídia PZ a Slovenskej informačnej služby,“ dodáva Ministerstvo vnútra SR. 


Premiér prisľúbil čo najväčšiu mieru transparentnosti vyšetrovania prípadu a úzky kontakt s redakciou, v ktorej novinár pracoval.


 Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Tlačová konferencia, Ministerstvo vnútra