Zákaz prevádzkovania hazardných hier v Bratislave stále platí, rozhodol tak Krajský súd Bratislava


Foto: Zákaz prevádzkovania hazardných hier v Bratislave stále platí, rozhodol tak Krajský súd Bratislava Foto: Mesto Bratislava

Krajský súd v Bratislave zamietol návrh o dočasnom pozastavení účinnosti všeobecne záväzného nariadenia o zákaze hazardu v Bratislave, ktorý podala Krajská prokuratúra. Mesto ešte čaká pojednávanie o údajnej nezákonnosti nariadenia o zákaze hazardu. Ešte však nebolo vytýčené pojednávanie.

„Teší ma, že začiatkom roka mám pre Bratislavčanov dobrú správu, ktorá je síce čiastkovým, ale dôležitým úspechom všetkých, ktorí podporili petíciu za zákaz hazardu v Bratislave. Samozrejme, že nejde o konečné víťazstvo, avšak toto rozhodnutie ma napĺňa nádejou, že boj proti hazardu nakoniec môžeme doviesť do úspešného konca,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

V piatok 19. januára doručili mestu uznesenie Krajského súdu Bratislava, ktoré zamietlo návrh prokuratúry na pozastavenie zákazu hazardu. To znamená, že všeobecne záväzné nariadenie mesta je platné. Mesto ani naďalej nebude vydávať licencie na prevádzkovanie hazardných hier. 


„Hlavné mesto od roku 2017 nevydáva žiadne licencie na prevádzkovanie hazardných hier prostredníctvom výherných prístrojov. Licencie na výherné prístroje udeľované mestom boli ukončené k 31.12.2017, a teda v žiadnej prevádzke by od 1.1.2018 nemali byť,“ informuje mesto Bratislava.

Finančný úrad, daňové a colné úrady budú aj naďalej vykonávať prehliadky a kontroly, o ktorých budú informovať aj mesto.

„Krajská prokuratúra Bratislava podala 29.9.2017 žalobu na Krajský súd na vyslovenie nesúladu Všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy č. 2/2017 z 30. marca 2017 o zákaze umiestnenia herní na území Slovenskej republiky Bratislavy, ako aj k návrhu na dočasné pozastavenie účinnosti napadnutého všeobecne záväzného nariadenia,“ dodáva Zuzana Onufer, hovorkyňa mesta Bratislava. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Mesto Bratislava