Pozor na podvodníkov na internete, polícia odhalila podvody s doterajšou škodou minimálne 22 500 eur


Foto: Pozor na podvodníkov na internete, polícia odhalila podvody s doterajšou škodou minimálne 22 500 eur Foto: ilustračná - pixabay.com

Polícia upozorňuje verejnosť na ďalšiu odhalenú formu podvodu na internete. V tomto prípade posielajú oklamaní ľudia v podstate peniaze od podvodníkov k ďalším podvodníkom.

Internetová stránka www.knollwalters.com ponúka ľuďom prácu finančného manažéra. Keď vyplníte formulár, príde vám e-mail z adresy noreply@123contractform.com s informáciou, že vás prijali do zamestnania, a to aj s novou pracovnou zmluvou. Zmluvu vyplníte a pošlete podľa návodu naskenovanú na mailovú adresu knollwalters@protonmail.com.

„Úlohou manažéra je prijať platby od tretích osôb a následne ich cez Kryptobankomat (napr. v Bratislave) poslať spoločnosti KNOLL & WALTERS,“ informovala polícia.


Peniaze, ktoré sa takto pre posielajú pochádzajú z ďalšej podvodnej činnosti. Webové stránky www.hotovostnapozicka.com a www.pozickaokamzite.com ponúkajú pôžičky. Od svojich klientov si však vyžiadajú poplatok 250 eur a keď ho dostanú, už sa viac neozvú.

Takýto spôsobom oklamali už minimálne 90 ľudí, čím spôsobili celkovú škodu 22 500 eur.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: Polícia Slovenskej republiky