V Petržalke rekonštruujú podchody na Rusovskej ceste a Dolnozemskej, hotové by mali byť už na jar


Foto: V Petržalke rekonštruujú podchody na Rusovskej ceste a Dolnozemskej, hotové by mali byť už na jar Foto: facebook.com/bratislavaworks

Mesto Bratislava pokračuje v rekonštrukcii podchodov v Petržalke. Aktuálne prebiehajú práce v dvoch z nich, a to podchod na Rusovkej ceste pri poliklinike a podchod na Dolnozemskej pri Ekonomickej univerzite.

Hlavné mesto vynaložilo na tieto rekonštrukčné práce 238-tisíc eur zo svojho rozpočtu. Z toho oprava podchodu Rusovská – Záporožská je vo výške 127-tisíc eur a podchod na Dolnozemskej bude stáť 111-tisíc eur.

„Okrem rekonštrukcie podchodu na Trnavskom mýte, ktorý bude v lete kompletne zrekonštruovaný, opravujeme aj podchod na Rusovskej-Záporožskej pri poliklinike, na Dolnozemskej pri Ekonomickej univerzite a plánujeme opraviť aj podchod na Dolnozemskej pri dostihovej dráhe či na Rusovskej pri Petržalskom korze,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.


Rekonštrukčné práce v podchode na Rusovskej-Záporožskej pri poliklinike pokračujú od minulého roka, kedy boli zrekonštruované steny, stropy a betónové sokle na vstupoch do podchodu. Zároveň boli vymenené elektrické rozvody a rozvádzače.


Celý podchod má aj nové osvetlenie pomocou LED technológie. Následne prebehnú čistiace práce (podlahy v objekte podchodu, pevné schodiská). Súčasne prebiehajú aj práce v podchode na Dolnozemskej pri Ekonomickej univerzite, v rovnakej forme a aj v časovom horizonte.   

Ako posledné sa opravia podlahy vo vstupoch pre imobilných občanov a rovnako aj schodisko. Práce by mali byť ukončené na jar tohto roka.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava