Policajná hliadka zasahovala pri výtržníctve na Štefunkovej, 33-ročný muž napadol aj policajtov


Foto: Policajná hliadka zasahovala pri výtržníctve na Štefunkovej, 33-ročný muž napadol aj policajtov Foto: ilustračná

V nočných hodinách dňa 12. februára vyslala polícia hliadku do jedného z obytných domov na Štefunkovej ulici. Na chodbe sa mal nachádzať nahý muž, ktorý mal navyše v jednom z bytov rozbíjať zariadenie.

Okolo 23:05 prišla hliadka na miesto. 33-ročný muž však člena hliadky napadol najskôr verbálne, a potom prešiel aj do fyzického útoku. Člena hliadkz udrel do tváre a nereagoval na výzvy polície ani po tom, ako sa obaja zvalili na zem.

„Druhý člen hliadky za použitia hmatov a chvatov sebaobrany chcel v útoku 33-ročného muža zabrániť, avšak agresívny muž následne fyzicky napadol aj jeho. Hliadka PZ muža následne za použitia donucovacích prostriedkov – a to hmatov a chvatov sebaobrany v súlade so zákonom obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na príslušné policajné oddelenie,“ informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.


Fyzickým napadnutím utrpeli obaja členovia hliadky ľahké zranenia. Vyšetrovateľ prípadu vzniesol voči 33-ročnému Rastislavovi K. z Bratislavy obvinenie z trestného činu útoku na verejného činiteľa v súbehu s trestným činom výtržníctva.

Za toto konanie hrozí mužovi trest odňatia slobody až na 5 rokov.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava