V Bratislavskom kraji platí od zajtra výstraha pred poľadovicou a snežením, na cestách buďte opatrní


Foto: V Bratislavskom kraji platí od zajtra výstraha pred poľadovicou a snežením, na cestách buďte opatrní Foto: ilustračná - pixabay.com

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 1. stupňa pred poľadovicou a snežením. V Bratislavskom kraji si treba dávať od zajtra pozor predovšetkým na cestách. Výstraha potrvá od 7. do 8. februára.

Vo všetkých okresoch Bratislavského kraja je situácia s poľadovicou rovnaká. 

Poľadovica sa môže vyskytnú v Bratislavskom okrese, v Malackách, Senici i Pezinku. Cesty môžu byť nebezpečné, preto treba svoju jazdu autom prispôsobiť podmienkam a radšej jazdiť opatrnejšie. 


„Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (doprava, pohyb osôb, infraštruktúra - rôzne typy vedenia..). Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádza SHMÚ.

V Bratislavskom okree si však treba dávať pozor nie len na poľadovicu, ale aj na sneh. SHMÚ vydalo pre tento okres výstrahu 1. stupňa aj kvôli sneženiu.

„V okrese Bratislava sa očakáva MIESTAMI, najmä v karpatskej časti mesta, výskyt sneženia, pri ktorom spadne 5 - 10 cm nového snehu,“ dodáva ústav.  


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: SHMÚ