Polícia zadržala a obvinila 3 osoby z okresu Malacky po akcii na odhaľovanie drogovej činnosti


Foto: Polícia zadržala a obvinila 3 osoby z okresu Malacky po akcii na odhaľovanie drogovej činnosti
Galéria: 4 fotky
Foto: ilustračná

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Malackách vpolu s Pohotovostným policajným útvarom Bratislava vykonali v minulom rýždni policajno-bezpečnostnú akciu zameranú na odhalenie drogovej trestnej činnosti. 

Počas akcie, ktorá sa uskutočnila na viacerých miestach v okrese Malacky zaistili celkovo 7 podozrivých osôb, bez využitia metód a prostriedkov operatívno-pátracej činnosti. Podľa doterajších informácii až traja z nich prechovávali väčšie množstvo drog. Polícia našla predovšetkým pervitín a marihuanu, ktoré osoby následne predávali ďalej. 

„Počas akcie boli vykonané v súlade so zákonom a na základe príkazu prokurátora okresnej prokuratúry a sudcu okresného súdu celkovo tri prehliadky motorových vozidiel a tri domové prehliadky. Celkové množstvo psychotropných látok ktoré bolo zaistené zodpovedá celkovo 59 jednorazovým dávkam drogy,“ uviedol Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave. 

V tomto prípade vzniesla polícia obvinenie zo zločinu Nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzov, ich držania a obchodovania s nimi voči trom osobám, a to 31-ročnej Vladimíre K., 28-ročnému Jánovi R. a 21-ročnému Vladimírovi B. z okresu Malacky. Zároveň spracovali podnet na väzobné stíhanie obvinených. 

V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava