Jazdecká polícia v Bratislave pokutuje aj v lesoparku, ľudia často nerešpektujú pravidlá


Foto: Jazdecká polícia v Bratislave pokutuje aj v lesoparku, ľudia často nerešpektujú pravidlá Foto: ilustračná - facebook.com/policiaslovakia

Bratislavský lesopark sa teší z vysokej návštevnosti aj v tomto ročnom období. Lesopark je súčasťou chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, no i napriek tomu je často znečistený rôznymi odpadkami. 

Len v minulom roku hliadky mestskej polície na koňoch v lesoparku zistili 118 menších aj väčších nelegálnych skládok. Najviac z nich sa nachádzalo v oblasti nad bratislavským Lamačom.

„Už niekoľko rokov v lesoparku dopravné značenie zakazuje vjazd motoristom do tejto lokality. Mnohí z vodičov tento zákaz nerešpektujú a snažia sa s vozidlami dostať čo najbližšie do lona prírody. Preto naši policajti tento zákaz dôsledne kontrolujú a zameriavajú sa aj na štvorkolkárov, ktorí si lesné cestičky v lesoparku zamieňajú s „off road“ dráhou,“ hovorí vrchný komisár Ing. Ivan Lechner. 


V uplynulom roku na úseku bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke jazdecké hliadky mestskej polície zistili 426 priestupkov. Tieto bolo možné riešiť v blokovom konaní vo výške 50 eur.

Špeciálny režim v lesoparku musia rešpektovať aj majitelia psov, ktoré nemôžu voľne pobehovať po priestranstve, útočiť na zver, či dokonca ľudí. Jazdecké hliadky polície budú v kontrolách pokračovať. 

„V podobných kontrolách budeme aj naďalej pokračovať, pretože všetci si musíme uvedomiť, že lesopark je predovšetkým zónou oddychu a rekreácie a ak nebudeme dodržiavať určené pravidlá, nakoniec si tieto „zelené pľúca“ Bratislavy zničíme,“ dodal na záver náčelník. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava