Playpark Bratislava pokračuje 2. kolom, záujemcovia a startupisti sa môžu prihlásiť do 22. apríla


Foto: Playpark Bratislava pokračuje 2. kolom, záujemcovia a startupisti sa môžu prihlásiť do 22. apríla Foto: Mesto Bratislava

Mesto Bratislava v spolupráci so Slovak Business Agency pokračuje v smart programe Playpark bratislava, ktorý je určený pre startupistov v oblasti sociálnych a ekonomických inovácií. Projekt realizuje mesto vrámci medzinárodného projektu CERIecon (Central europe Regionnal Innovation Ecosystems Network).  

„Technologické inovácie a smart riešenia sa stávajú základom postupného rozvoja mesta v mnohých oblastiach. Snažíme sa o neustále vytváranie platforiem pre mladých pri podpore ich kreatívneho a inovatívneho myslenia, ktoré pomáhajú zlepšovať život v meste,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Prihlášky môžu záujemcovia a nádejní budúci podnikatelia posielať do 22. apríla 2018.

Playpark Bratislava ponúka priestor pre rozvoj podnikateľských nápadov a zručností v rôznych oblastiach, ako sú napríklad nové technológie, inovatívne produkty, služby a sociálne inovácie. Playpark ponúka 15 vybraným účastníkom túto možnosť bezplatne po dobu 6 mesiacov (od apríla do septembra 2018).

Prihlásiť sa môže každý, kto prichádza s inovatívnym nápadom z oblasti ekonomických a sociálnych inovácií a je študentom alebo absolvetnom školy, alebo budúci podnikateľ. 

Playpark Bratislava vie poskytnúť:
- Co-workingový priestor na 6 mesiacov v Univerzitnom technologickom inkubátore STU pod názvom InQb
- 7 praktických workshopov podnikateľských zručností
- Networking v rámci medzinárodnej siete Playparkov v 7 krajinách EÚ
- 5-dňový študijný pobyt v partnerskom Playparku v poľskom Krakove
- Osobný mentoring a ďalšie workshopy 

Dvaja najúspešnejší účastníci dostanú možnosť prezentovať svoj podnikateľský nápad na medzinárodnom podujatí „CERIecon Startup Finals“ v Benátkach v septembri 2018.

ďalší 3 najúspešnejší získajú individuálne poradenstvo v rozsahu 10 hodín na jedného účastníka v oblasti rozvoja podnikania od skúseného mentora podľa vlastného výberu.Projekt CERIecon organizuje v rámci siete Playparkov sedem takýchto výmenných pobytov. Ich cieľom je vytvoriť a prehĺbiť partnerské vzťahy získať inšpiráciu a pomôcť začínajúcim podnikateľom získať kontakty aj v zahraničí. V projekte CERIecon spolupracuje sedem regiónov centrálnej Európy. Okrem Slovenska aj Rakúsko, Nemecko, Poľsko, Taliansko, Česká republika a Chorvátsko.


 

 Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava