Práce na oprave a renovácii Trnavského mýta pokračujú podľa plánu, informovalo mesto Bratislava


Foto: Práce na oprave a renovácii Trnavského mýta pokračujú podľa plánu, informovalo mesto Bratislava Foto: Mesto Bratislava

Rekonštrukčné práce na oprave Trnavského mýta pokračujú podľa plánu. Aktuálne sa pripravuje osadenie nových eskalátorov, realizuje sa tepelná izolácia nosných betónových prievlakov a kanalizácia v priestoroch obchodných prevádzok. Povrch Trnavského mýta prechádza ďalšími úpravami, menia sa asfaltové povrchy chodníkov a križovatiek.

„Celkovo môžem zhodnotiť, že som s priebehom prác spokojný a ak všetko pôjde aj naďalej tak ako doteraz, novým a moderným podchodom sa prejdeme v lete 2018.“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

„Aktuálne boli demontované viaceré eskalátory v podchode. V súčasnosti sa tiež uskutočňujú stavebné práce týkajúce sa prípravy priestorov pre osadenie eskalátorov vo výstupe k Tržnici,  nákupnému centru Centrál a dvom nástupištiam električiek,“ informuje mesto Bratislava.  


Práce pokračujú podľa plánu. Primátor mesta je spokojný.Paralelne prebiehajú práce vo vnútri podchodu a na povrchu.

Bezbariérový prístup k električkovým nástupištiam bol vybudovaný od zastávky MHD Krížna - Levická. V celom priestore boli zároveň vybudované nové asfaltové povrchy chodníkov. Teraz bude nasledovať oprava chodníka od nemocnice ŽSR až po vstup do Tržnice a oprava chodníka od Kukučínovej po vstup do Istropolisu. Okrem toho sa pripravuje oprava, náter a výmena zábradlí v celom priestore Trnavského mýta.

„Práce na rekonštrukcii sú stále spojené s čiastočnými obmedzeniami, ktoré sú nutné z hľadiska bezpečnosti chodcov. S cieľom zabezpečiť čo najväčšiu možnú ochranu pre užívateľov podchodu boli vybrané alternatívne trasy, na ktorých sa zhodli odborníci z dopravy, Dopravného podniku Bratislavy, Mestskej polície a Krajského dopravného inšpektorátu. Trasy boli zároveň odsúhlasené Operatívnou komisiou pre určovanie dopravných značiek a dopravných zariadení magistrátu,“ dodáva mesto Bratislava.

Hlavné mesto spolu s investorom Immocap Group, a.s. opätovne prosia verejnosť, aby s ohľadom na svoju vlastnú bezpečnosť využívala alternatívne trasy, ktoré sú vyznačené v okolí Trnavského mýta, v spojoch mestskej hromadnej dopravy jazdiacej cez Trnavské mýto či v okolitých inštitúciách.

Bližšie informácie, ako aj alternatívne trasy, nájdete na webovej stránke hlavného mesta a na webovej stránke www.trnavskemyto.sk.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava