V Rači prvýkrát zastal vlak, Regiojet, z Prahy a Brna. Ak kúpite dosť lístkov, vlak zastaví kdekoľvek


Foto: V Rači prvýkrát zastal vlak, Regiojet, z Prahy a Brna. Ak kúpite dosť lístkov, vlak zastaví kdekoľvek Foto: FB Viktor Bielko / Priatelia Rače

Mimoriadne zastavenie vlaku môže byť mimoriadnym zážitkom. Hlavne ak dôjde k poruche, či nehode na trati. Za takých okolností však cestujúci asi veľa dôvodov na radosť nemajú. Iné to je vtedy, ak si mimoriadne zastavenie v stanici, kde bežne vlaky nestoja, objednáte. Áno, na slovenských železniciach sa dá aj to. Svoje o tom vedia deti zo Základnej školy Plickova v Bratislave.

„V Rači prvýkrát zastal vlak z Prahy a Brna! U súkromného dopravcu RegioJet si môžete objednať zastavenie hocikde na trase, ak si kúpite dosť lístkov. Pre školský výlet zo ZŠ Plickova si naše OZ Plickova deťom - rodičovské združenie objednalo cely vagón. Cenovo aj pohodlím sa to vyrovná autobusu, ak to nie je aj lepšie,“ oznámil jeden z rodičov Viktor na sociálnej sieti.

Deti mali z výletu určite radosť, odviezť sa vlakom je pre mnohé z nich veľký zážitok oproti bežným cestám autom, či mestskou hromadnou dopravou. Netradičná zastávka rýchlika, ktorý bežne v Rači nestojí sa však páčila aj rodičom.

„Super nápad, ďakujeme, deti si to užili, zážitok veľký, že len pre nich to bol vozeň a vlak nemeškal,“ napísala Eva. „To musel byť krásny zážitok, dúfam, že o rok pôjdu aj terajší prváci,“ dodala Katarína.


Vlak mimoriadne zastaví aj vám, a to nielen Regiojet

Chcete, aby vám rýchlik zastavil vo Svätom Jure, alebo napríklad v Zohori? Musíte splniť niekoľko podmienok a samozrejme si túto službu aj zaplatiť.

Regiojet na svojej stránke uvádza, že mimoriadne zastavenie v stanici, kde vlak bežne nestojí treba objednať aspoň 10 dní vopred. „25 osôb je možné zastaviť vlak nielen na zastávkach RegioJetu, ale aj na jednej z viac ako 150 mimoriadnych zastávok na tratiach jednotlivých vlakových liniek RegioJetu, a to na území celej Českej i Slovenskej republiky,“ uvádza český dopravca. Mimoriadnemu zastaveniu však nesmú brániť prevádzkové dôvody a jeho cena. okrem lístkov, je 1000 českých korún.

Mimoriadne zastavenie sa dá objednať aj u štátneho dopravcu ZSSK. Treba tak urobiť minimálne 5 pracovných dní pred plánovanou cestou. Expres, alebo rýchlik vypravovaný touto spoločnosťou vám potom zastaví aj tam, kde u nás Regiojet nejazdí.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: