VIDEO: V Petržalke sa na bytovom dome obnovila maľba Mierová pieseň, práce trvali 10 dní


Foto: VIDEO: V Petržalke sa na bytovom dome obnovila maľba Mierová pieseň, práce trvali 10 dní Foto: snímka z videa - Petržalka

Po 40 rokoch sa obnovila fasáda paneláka na Námestí hraničiarov v Petržalke. Maľba Mierová pieseň od Jána Ilavského bola súčasťou tejto lokality už v roku 1983, no neskôr bola skrytá pod nánosom zatepľovacej hmoty.

Vďaka motivovaným umelcom na čele s Martinom Kleiblom z Umenie v Petržalke však „vstala z popola“ a od novembra 2023 je opäť vystavená všetkým na obdiv. Ide tak o druhú obnovenú fasádu z ôsmich pôvodných malieb zdobiacich bytové domy zeleného sídliska.

Nový nános farieb maľovali umelci dokopy 10 dní. V súčasnosti si môžete už užiť pohľať na toto výtvarné dielo počas cesty autobusom či prechádzky po Petržalke.

„Tešíme sa, že sa do Petržalky vracia jej jedinečnosť. Veríme, že raz sa do jej ulíc a na jej bytovky postupne vrátia všetky umelecké diela. Možné to je nielen vďaka neutíchajúcej energii  a zapáleniu pre vec konkrétnych umelcov, ale aj vďaka finančnej podpore,“ napísala samospráva mestskej časti na sociálnej sieti.Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu