Športovec z Malaciek Teodor Volek vytvoril nový slovenský rekord v behu na 150 metrov

Člen tímu AC Malacky Teodor Volek vytvoril nový slovenský rekord v behu na 150 metrov v kategórii starších žiakov. Svoje doterajšie maximum, ktoré bolo 17,41 sekúnd, zlepšil o 9 stotín na 17,32 sekúnd. Rekordný zápis sa mladému športovcovi podaril 10. decembra na halovom mítingu Slovenského atletického zväzu v Bratislave.

Okrem behu na 150 metrov sa predstavil aj na 60 metrov prekážok, kde obsadil 1. miesto s časom 8,36 sekúnd, a na hladkej šesťdesiatke, kde skončil na 2. miesto s výsledným časom 7,26 sekúnd, čím bol iba o stotinu sekundy za víťazom. Z mítingu si tak odniesol dve zlaté medaily a jednu striebornú.