Pellegrini si s občanmi ruky nepodá. Počas inaugurácie budú platiť prísne bezpečnostné opatrenia


Foto: Pellegrini si s občanmi ruky nepodá. Počas inaugurácie budú platiť prísne bezpečnostné opatrenia Foto: Facebook/Peter Pellegrini

Stálym zvykom inaugurácie prezidenta je aj podávanie rúk s občanmi. Tento rok však nastane zmena. Peter Pellegrini prevezme úrad už túto sobotu 15. júna v budove Slovenskej filharmónie, kde sa uskutoční slávnostná schôdza Národnej rady. Kompletný program inaugurácie nájdete tu


Odtiaľ sa mal on aj hostia peši presunúť do Dómu sv. Martina, okolo 13:00 hod. Prechádzali by cez Hviezdoslavovo námestie, tam sa bude konať prehliadka Ozbrojených síl SR. Počas svojej cesty by si nový prezident podal ruky z občanmi. Tradíciu sa však rozhodli pre bezpečnostné riziko zrušiť. 


Ako sa Pellegrini a hostia presunú do katedrály nie je zrejmé, ale je celkom pravdepodobné, že nového prezidenta budú viesť v limuzíne aj s ochrankou. „Postupujeme podľa odporúčaní Úradu na ochranu ústavných činiteľov. Hostia to majú riešené podľa toho, odkiaľ sú a určite o tom nebudeme informovať,“ povedala pre Bratislavak.sk Pellegriniho hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.


Podávanie rúk s občanmi skončilo mimoriadne nešťastne pred takmer mesiacom v Handlovej. Premiér Robert Fico sa išiel zvítať počas výjazdového rokovania vlády s davom, keď v tom ho štyrikrát postrelil atentátnik Juraj Cintula. Premiér sa aktuálne zotavuje vo svojej rezidencii na Sokolskej a pre svoj zdravotný stav sa Pellegriniho inaugurácie nezúčastní. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: