Zdolala Everest, ale na Lomnickom štíte ešte nebola. Horolezkyňu Janičovú sprevádzal markizák Tribula


Foto: Zdolala Everest, ale na Lomnickom štíte ešte nebola. Horolezkyňu Janičovú sprevádzal markizák Tribula Foto: TV Markíza

Uprostred prebiehajúcich sporov medzi horolezkyňami z Mount Everestu sa Lucia Janičová rozhodla vystúpiť na ďalšiu horu. Len nedávno sme informovali o tom, že jej vzťahy s Lenkou Poláčkovou sú nezvyčajne napäté. Lenkin manžel verejnosť oboznámil s ich zážitkom na najvyššej hore sveta.

Poláčková ju zdolala len päť dní po Janičovej, ale jej výstup vôbec nebol jednoduchý. Výprava agentúry Seven Summit Treks im totiž ukradla stany a jedlo. Na mieste sa našla bunda spoločnosti, ktorú mala na sebe na viacerých fotografiách aj Lucia Janičová. Tá konanie svojej medzinárodnej skupiny odsúdila.Len pár týždňov po návrate z Nepálu Janičová zdolala aj Lomnický štít. Sprevádzal ju redaktor TV Markíza Ján Tribula. Horolezkyňa priznala, že aj keď vyliezla na Mount Everest, na Lomnickom štíte je prvýkrát. „Ja som Lomničák nevyliezla, bude to pre mňa nová skúsenosť,“ povedala pre TV Markíza pred začiatkom výstupu. 

Ich túra sa začala na Skalnatom plese a lanovkou sa presunuli o niečo vyššie, odkiaľ sa už túra na Lomnický štít mohla začať. „Veľmi sa mi páči Luciine himalájske tempo, hovorí sa mu z nohy na nohu,“ povedal Ján Tribula. Ich výstup a zostup trval dokopy štyri hodiny a celkové prevýšenie predstavovalo 450 metrov.

Na vrchole Luciu dokonca čakalo prekvapenie. Stretla sa tam s človekom, ktorý ju na Everest vyprevádzal, so Štefanom Frimmerom, riaditeľom komunikačného oddelenia Slovenskej sporiteľne. Banka totiž Luciin výstup na Everest sponzorovala. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: