Mesto Bratislava pozýva na slávnostné otvorenie Vianočných trhov 2017


Foto: Mesto Bratislava pozýva na slávnostné otvorenie Vianočných trhov 2017 Foto: Mesto Bratislava

Hlavné mesto už tento piatok - 24. novembra 2017 - o 17:00 oficiálne otvorí Vianočné trhy na Hlavnom a Františkánskom námestí, ktoré budú tento rok centrom predvianočnej zábavy. Už tento piatok sa rozvieti nádherný vianočný strom, 12 metrov vysoká douglaska tisolistá z Mestských lesov. Mesto v spolupráci s Bratislavksým kultúrnym a informačným strediskom pripravilo pre Bratislavčanov spolu s mestskými vianočnými trhmi aj pestrý kultúrny program. Vianočné trhy potrvajú až do 22. decembra.

„Rozsvietenie vianočného stromčeka ako symbolu Vianoc je krásnou tradíciou. Je to najkrajší čas v roku, na ktorý sa všetci tešíme. Snažíme sa vytvoriť z Bratislavy lepšie a krajšie mesto pre život, preto sme sa pustili do riešenia problémov, ktoré trápia Bratislavčanov, či už je to doprava alebo čistota a zeleň v meste. Chcem dať obyvateľom nášho mesta pod vianočný stromček darček, a tým je pokračovať v plnení sľubov, ktoré som im dal, aby mohli byť na svoje mesto hrdí,“ informoval primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. 

Súčasťou prvého piatkového kultúrneho programu na Hlavnom námestí bude vystúpenie akrobatickej skupiny Vertigo a tanečnej skupiny CREDANCE, ale aj hudobnej skupiny Banda. 

Na tohtoročných vianočných trhoch bude presne 100 stánkov, z čoho 72 sa bude nachádzať na Hlavnom námestí a 28 na Františkánskom. Všetky stánky budú otvorené od 10:00 do 22:00. Charitatívne stánky budú otvorené kratšie, a to do 20:00. 


Okrem bohatého programu čaká na návštevníkov vianočných trhov aj klzisko na Primaciálnom námestí, Ulička vianočných želaní pod imelom na Kostolnej ulici, koncert na balkóne Primaciálneho paláca v podaní Fragile Dobrý trh na Laurinskej ceste a Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby. A nezabúdajme na Mikuláša, ktorý zavíta aj do Mestského divadla P. O. Hviezdoslava.

Viac o programe Vianočných trhov 2017 v Bratislave nájdete aj v tomto článku:


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo
Miesto: Hlavné námestie, Bratislava
Dátum: 24.11.2017 - 17:00    22:00


Prečítajte si viac:Zdroj: Mesto Bratislava