Keď Tomáš v komunitnej skupine na Facebooku upozorňoval na nostalgickú reštauráciu a predajňu v jednom, asi nečakal, že na to vzápätí zareagujú stovky ľudí. Vo svojom príspevku sa rozplýval nad „retro lahôdkami“ Ryby Bufet Lahôdky sa nachádza v tržnici na Šancovej a dá sa tu platiť iba v hotovosti.
Ponúkajú tam čerstvé šaláty, pečivo, polievku, ryby, nealko nápoje, rýchle občerstvenie a ďalšie bufetové pochutiny. Zákazníci ocenili najmä niektoré nostalgické produkty a jedlá, ktoré ich vrátili do minulosti. Všetci svorne chvália najmä ich parížsky šalát či tresku. „Tam majú najlepší parížsky šalát na Slovensku,“ udelil rovno ocenenie Peter.
Jaroslav predajňu tiež ocenil, no neodpustil si štipľavú poznámku: „Len rozdiel v cenách a hlavne kvalita, v časoch minulých to chutilo 100krát lepšie.“ Na to mu však mnohí odpovedali, že ide o spomienkový optimizmus a až taký veľký rozdiel tam v chuti nie je. Samozrejme, ceny vyzerajú inak ako pred 20-30 rokmi.
„Obložené chlebíčky sú neskutočne dobré. Úplne rovnaká chuť ako za čias dávno minulých - retro. Vrátili ma do detstva. No robia ich iba na objednávku,“ napísala ďalšia spokojná zákazníčka.
Judita zase od milej zamestnankyne zistila, že všetko, čo ponúkajú, si robia sami, z lokálnych surovín. ”Áno, aj filé si obaľujú a áno, aj strúhanku si robia domácu, preto niet divu, že to všetko chutilo tak neskutočne dobre. Za mňa, bodaj by bolo viac takýchto podnikov a hlavne za také ceny,” doplnila.
Mnohí zákazníci oceňujú, že aj uprostred Bratislavy si môžu stále vychutnať atmosféru klasického retro bufetu, ako napríklad Marek, ktorý tam mal úžasné filé so šalátom: „Obsluha veľmi príjemná. No a priestory starej tržnice len podčiarknu tento retro gastronomický zážitok.“ Našli sa aj takí, ktorým sa zdá, že chuť sa zmenila: „Tá chuť už síce nie je taká ako bývala, no oveľa viac mi chutí v takomto starom retro bufete ako v tých luxusných reštauráciách,“ napísal ďalší z návštevníkov, ktorý zároveň dodal, že podobných miest už v meste zostalo veľmi málo: „To fakt, že uprostred Bratislavy ešte takéto niečo dnes funguje? Dávno som tam nebol, musím skúsiť.“
Veľkou devízou bufetu sú podľa zákazníkov šaláty a príjemná obsluha. „Topka – šaláty, veľmi milá pani. Aj keď mám možnosť ísť inde, vždy idem sem,“ rozplýva sa stály zákazník a ďalší dodáva: ”Chodíme tam vždy, keď máme možnosť. Ten nádych nostalgie vám aj chuť jedla zmení na čarovné papanie. Milá Teta a jej fantastická morská šťuka.”
Bufet sa páčil aj zahraničným turistom: „Luxusné ryby, šaláty a prílohy za rozumné ceny! Klasický bufet pre ľudí, ktorí už majú plné zuby nechutných kebabov, predražených burgerov a iných hipsterských hlúpostí za prestrelené ceny. Viac takýchto prevádzok!“
Ak sa teda chcete nostalgicky vrátiť do 80. rokov a pochutnať si na výborných šalátoch a vysmážanej treske, podľa zákazníkov to poľahky stihnite aj za pol hodinu. A ak by bola pre vás táto retro predajňa príliš ďaleko, môžete skúsiť ešte podobnú na Herlianskej, ktorú mnohí odporúčali rovnako.