Na Slovensku pribudnú gymnázia so zameraním na informatiku, dve budú v Bratislavskom kraji


Foto: Na Slovensku pribudnú gymnázia so zameraním na informatiku, dve budú v Bratislavskom kraji Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Žiaci 9. ročníka, ktorí majú radi počítače, virtuálny svet a všetko okolo technológií, sa už v ďalšom školskom roku môžu prihlásiť na novootvorené gymnázium zamerané na informatiku. Bratislavský samosprávny kraj prichádza s novým odborom, ktorý spadá do projektu Digitálna transformácia vzdelávania.

Odbor bol už aj experimentálne overovaný v spolupráci s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, pracoviskom Národné centrum pre digitálnu transformáciu vzdelávania. Nové štúdijné zameranie tak bude dostupné na 10 slovenských gymnáziách, pričom dve z nich sú umiestnené priamo v Bratislavskom kraji.

Informatika ako hlavný predmet sa bude vyučovať na Gymnáziu Ivana Horvátha v Bratislave a Gymnáziu Antona Bernoláka v Senci. Na každej škole sa otvorí jedna trieda s obmedzeným počtom žiakov.

Podrobné informácie o novom odbore a podmienkach prijatia nájdu záujemcovia na webových stránkach škôl. Ako uviedol bratislavský kraj, nastupujúca generácia tak má možnosť formovať svoju budúcnosť prostredníctvom moderného a digitálneho vzdelávania.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: