PAAS prichádza s novinkou. Kto môže získať zľavnenú parkovaciu kartu?


Foto: PAAS prichádza s novinkou. Kto môže získať zľavnenú parkovaciu kartu? Foto: Facebook/Bratislava - hlavné mesto SR

Bratislavský parkovací asistent (PAAS) je od štvrtka 11. januára výhodnejší pre poskytovateľky a poskytovateľov sociálnych služieb. Mesto zdôraznilo, že sa neustále snaží vylepšovať túto službu na základe spätnej väzby obyvateľov.

Preto sa vedenie rozhodlo vyjsť v ústrety zraniteľným skupinám obyvateliek a obyvateľov tým, že navýšilo počet návštevníckych hodín pre prijímateľov sociálnej a zdravotnej starostlivosti na 750 hodín za rok.

„Zároveň v tieto dni pre registrovaných poskytovateľov sociálnych služieb zavádzame možnosť získať zľavovú parkovaciu kartu, s ktorou budú mať nárok na 90% zľavu z hodinového parkovného,“ uviedlo mesto na sociálnej sieti. Týmto krokom tak chce uľahčiť poskytovanie sociálnych služieb ľuďom, ktorí sú odkázaní na domácu starostlivosť.

Ako dostať zľavovú parkovaciu kartu? 

Zľavu môžu získať všetky organizácie, ktoré poskytujú sociálne služby na území hlavného mesta. Požiadať o zľavovú parkovaciu kartu môže každá organizácia, ktorá spĺňa nasledujúce podmienky:

  • je organizáciou, ktorá poskytuje sociálne služby na území hlavného mesta, alebo ktorá je akreditovaným subjektom v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately s miestom vykonávania opatrení na území hlavného mesta,
  • je držiteľom motorového vozidla alebo má uzatvorenú nájomnú zmluvu alebo inú zmluvu, ktorej predmetom je odplatné užívanie motorového vozidla, s právnickou osobou oprávnenou na prenájom motorových vozidiel.

Jeden žiadateľ môže dostať viacero zľavových parkovacích kariet s tým, že preukáže potrebu používania vozidla na výkon svojej činnosti. Platnosť zľavovej karty je jeden rok odo dňa jej vydania. Zľavová karta sa viaže na motorové vozidlo. To znamená, že pri zakúpení lístka prostredníctvom parkomatu, aplikácie, parkovacieho asistenta alebo partnerských prevádzok sa zľava automaticky odráta z ceny lístka.

Vydanie zľavovej parkovacej karty pre poskytovateľov sociálnych služieb je bezplatné. Požiadať o ňu môžu prostredníctvom webovej stránky služby alebo na klientskom mieste. Bližšie informácie nájdete na priloženom odkaze


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu