V Pezinku bude MHD premávať zadarmo. Mesto zároveň prosí cestujúcich o trpezlivosť pri opravách zastávok


Foto: V Pezinku bude MHD premávať zadarmo. Mesto zároveň prosí cestujúcich o trpezlivosť pri opravách zastávok Foto: pexels.com

Mestská hromadná doprava v Pezinku bude dva mesiace premávať zadarmo, a to v čase od 8. januára do 29. februára 2024. Od 1. marca sa ceny cestovného lístka zmenia nasledovne:

  • Základný cestovný lístok - 0,50 eur s DPH,
  • Deti do 6 rokov - zadarmo, po dobu trvania zmluvy,
  • Cestujúci nad 70 rokov - zadarmo, po dobu trvania zmluvy.

Za lístok za bude dať platiť v hotovosti alebo elektronicky platobnou kartou. Študenti budú mať zľavnené lístky. Mesto Pezinok na svojej webovej stránke zároveň upozorňuje, že MHD nie je súčasťou IDS BK. Od nového roka má nového dopravcu, ktorý zabezpečuje 4 linky v meste, ich grafikony nájdete na tomto odkaze

Kedy budú dokončené zastávky v meste?

Opravy na zastávkach mestskej hromadnej dopravy by mali byť dokončené do konca januára 2024. Aktuálne sa tam budujú prístrešky, dopravné značenia a spevňujú sa plochy. Mesto prosí cestujúcu verejnosť o trpezlivosť.

„K omeškaniu prác došlo z dôvodu, že do prvého kola verejného obstarávania sa nikto neprihlásil, preto sme robili priame rokovacie konania. Infraštruktúru sme mohli začať vytvárať až po zabezpečení dopravcu pre naše mesto,“ vysvetlilo vedenie mesta Pezinok na svojej webovej stránke.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu