Cesta v obci Chorvátsky Grob je plne sprejazdnená, práce sa podarilo dokončiť o mesiac skôr


Foto: Cesta v obci Chorvátsky Grob je plne sprejazdnená, práce sa podarilo dokončiť o mesiac skôr Foto: Bratislavský samosprávny kraj

Cestu v obci Chorvátsky Grob, časť Čierna Voda, už sprejazdnili. Stavebné práce pri revitalizácii cesty III/7082 sa podarilo ukončiť o mesiac skôr ako bolo plánované.

Rekonštrukcia cesty III/1082 zahŕňala revitalizáciu samotnej cesty, ktorá pozostávala z odfrézovania poškodených asfaltobetónových vrstiev vozovky, recyklácie vozovkových vrstiev za studena na mieste s cieľom zvýšenia únosnosti vozovky, stabilizácia zemín v podloží pomocou hydraulického spojiva, reprofilovania odvodňovacích priekop pozdĺž cesty, vybudovanie nových nespevnených krajníc vozovky, zhotovenie nových asfaltobetónových vrstiev vozovky, realizácie nového zvislého a vodorovného dopravného značenia.

Po sprejazdnení cesty dokončia cestári už len vjazdy a výjazdy do ulíc, krajnice, odvodňovacie rigoly a vodorovné dopravné značenie. Tieto práce už budú prebiehať za plnej premávky. Vodiči by mali byť ešte stále na ceste obozretní a dávať pozor na dopravné značenia a prebiehajúce menšie práce.

„Otvorením cesty sa výrazne odľahčí doprava v okolí Bratislavy, Senca a Pezinka a vodiči tak nebudú musieť využívať obchádzkovú trasu. Ako koordinátor verejnej dopravy v kraji pripomíname verejnosti, že od 10. 6. 2018 je aj navýšená vlaková doprava o 56 nových osobných vlakov, ktoré pribudli na trase Trnava- Bratislava a Bratislava - Senec. Tie jazdia každú pol hodinu a nestoja v žiadnych kolónach,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba.