- 22. apríl 2025 o 10:40 / aktualizované 22.04. o 19:50
Zomrel bývalý majiteľ reštaurácie Karmina, jedávali tam študenti aj advokáti. Miro Mravec bol aj súčasťou ŠKP Dúbravka
Zomrel dlhoročný majiteľ obľúbenej bratislavskej reštaurácie Karmina, Miroslav Mravec. Na sociálnej sieti o tom informoval jeho rodina. Okrem toho, že Karminu viedol 25 rokov, bol aj súčasťou vedenia ŠKP Dúbravka.
„Ak ste niekedy sedeli na obede v starej Karmíne, možno ste sa s ním stretli – 25 rokov ju viedol ako majiteľ. Alebo ste ho poznali z futbalu – z ihriska v starom Devíne či zo štadióna ŠKP Dúbravka, kde bol dlhé roky súčasťou vedenia klubu. Možno tam začínali kopať do lopty aj vaše deti. A možno ste ho stretli len náhodne – ak áno, pravdepodobne si ho pamätáte ako veselého človeka s veľkým srdcom, ktorý vedel dodať pokoj, úsmev aj pomocnú ruku tomu kto ju potreboval,“ zdieľali spomienku na aktívneho Bratislavčana.
Miroslav Mravec zomrel 14. apríla 2025 vo veku 70 rokov. Žil v bratislavskej Karlovej Vsi. Posledná rozlúčka s ním sa koná dnes, v utorok 22. apríla, na cintoríne v Slávičom údolí.
Na príspevok jeho syna zareagovalo množstvo ľudí – spomínali na chvíle, ktoré s ním strávili v reštaurácii, ale aj na to, akým skvelým človekom bol. Opisujú ho ako dobrosrdečného, láskavého a priateľského človeka, ktorý mal vždy čas na pár milých slov.
„Úprimnú sústrasť, je mi to veľmi ľúto. Ocino mal láskavé srdiečko, priateľské vyžarovanie, aj teraz sa mi vybaví jeho srdečný úsmev,“ napísala pod príspevkom Sylvia. Pridal sa aj Jozef, ktorý ho poznal najmä z futbalu: „Mirka som poznal naozaj ako milého a ústretového človeka. Veľa času obetoval futbalu na ŠKP, kde sme sa stretávali či už na tréningoch, alebo na zápasoch, keďže som robil deťom vedúceho“.
Pod príspevkom sa objavil aj komentár Mateja. Spomína na Karminu, do ktorej Miroslav bežne chodil. „Poznal som ho dlho, od roku 2006 až do uzavretia Karminy. Chodili sme tam každý deň na obed. Vždy tam bol osobne, prisadol si, alebo len tak z diaľky so šéfovcami prehodil pár vtipov a pookriali sme. Stará Karmina mala výnimočnú atmosféru aj vďaka nemu. Chodili tam všetci, od ľudí bez domova, cez študentov, policajtov, advokátov až po prezidenta. Také niečo už neexistuje a ani sa to nezopakuje. Úprimnú sústrasť,“ napísal.
Karmina, ktorú Miroslav viedol viac než dve dekády, bola pre mnohých neodmysliteľnou súčasťou centra Bratislavy. Vývarovňa, kde sa jedlo podávalo na táckach a ceny boli ľudové, bola nielen miestom na obed, ale aj komunitným bodom, kde sa stretávali rôzne generácie. Po zatvorení v roku 2014 kvôli rekonštrukcii Štúrovej ulice zostalo v meste prázdne miesto, ktoré dnes opäť ožíva pod novým vedením.
Minútky zo Slovenska
- 18:20 Zomrela milovaná učiteľka a niekdajšia riaditeľka ZŠ v Semerove, smúti za ňou celá škola aj bývalí žiaci
- 18:20 V Rajeckej doline láka turistov aj fotografov jedinečná atrakcia. Dostanete sa tam pešo aj na bicykli
- 18:20 VIDEO: Do osady v Čani chodia hasiči ako na klavír, vypaľujú tam trávu aj odpad, domáci po nich hádžu kamene
- 18:20 Zdravotníci v Brezne a Bystrici dokázali nemožné, Ladislavovi zachránili život po takmer 90 minútach resuscitácie
- 18:20 Centrum Prešova sa v sobotu večer premení na bežeckú oldies party. Hlavná ulica a časť Masarykovej budú uzatvorené
- 18:20 Pozor, tieto autá môžu byť nebezpečné! SOI zverejnila zoznam, majitelia tátošov by mali okamžite konať
- 17:30 KVÍZ: Mnohé maďarské slová a frázy poznajú aj Slováci. Otestuj sa a zisti, koľko z nich ovládaš!
- 17:30 Obyvatelia Lietavskej Lúčky sa sťažujú na prach z cementárne. Hovoria o pálení očí aj kašli
- 17:00 Dvojročný Alex trávi viac času v nemocniciach než na ihrisku, známy podnikateľ z Prievidze vyzýva obyvateľov k pomoci
- 17:00 Pomôžte oživiť historické skleníky v Zámockej záhrade, kedysi sa tam pestovali ananásy. Hlohovec hľadá dobrovoľníkov
- 17:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 17:00 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na megaturné sa s novým albumom prestavia aj v Bystrici
- 17:00 VIDEO: Hasiči v Trnovom oslávili 100 rokov. Obcou prešla spanilá jazda hasičských vozidiel
- 16:40 Horkýže Slíže chystajú po 5 rokoch veľkú novinku: Na Slížovici pokrstia nový album a odštartujú megaturné
- 16:00 VIDEO: Bežná situácia na ceste vyvolala medzi šoférmi v Žiari búrlivú debatu. Ako správne stáť na tejto križovatke?