Video z naháňačky s motocyklistom: Muž nemal platný vodičák a bol pod vplyvom návykovej látky


Foto: Video z naháňačky s motocyklistom: Muž nemal platný vodičák a bol pod vplyvom návykovej látky
Galéria: 2 fotky
Foto: KR PZ Bratislava

V pondelok večer, krátko po 19:00, na Podunajskej ulici v Bratislave spozorovali policajti vodiča na motorke, ktorý porušil ustanovenia zákona o cestnej premávke, pretože mal na svojom motocykle zn. Suzuki v prednom svetle modré žiarovky a zadnú tabuľu s EČV mal zdvihnutú a nečitateľnú. Hliadka sa preto rozhodla vodiča zastaviť a podrobiť ho kontrole.

Vodič však na svetelné znamenia a výzvu policajtov nereagoval a pokračoval v jazde smerom do obce Most pri Bratislave. Vodič ani naďalej nereagoval na výzvy policajtov a bezohľadnou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Po vyjdení z obce jeden z policajtov použil služobnú zbraň a 5-krát varovne vystrelil do vzduchu. Ani to však motocyklistu neprinútilo zastaviť.

Na Tomášovskej ulici v obci Malinovo sa konečne podarilo policajtom motocykel predísť z ľavej strany a zastaviť tak motocykel.

„Následne policajti voči mužovi použili donucovacie prostriedky, a to hmaty, chvaty sebaobrany a putá, nakoľko kládol aktívny odpor. V súvislosti s použitím donucovacích prostriedkov boli mužovi spôsobené povrchové odreniny v oblasti tváre. Aj napriek tomu, že muž si nežiadal ošetrenie, policajti privolali službu RZP, pričom muž aj po ich príchode ošetrenie odmietol,“ informovala Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ Bratislava.


Lustráciou záznamov napokon policajti zistili, že zadržaný muž nie je držiteľom platného vodičského oprávnenia a dokonca má uložený zákaz viesť motorové vozidlo do 17. novembra. Dychová skúška prítomnosť alkoholu v dychu vodiča nepotvrdila, toxikologický rozbor však potvrdil, že muž bol pod vplyvom návykovej látky.

Po príchode na policajnú stanicu zaistili mužovi plastové vrecko s obsahom bielej kryštalickej látky, ktoré zaslali policajti na expertízu.

Muž je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia, ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania alebo obchodovania s nimi,“ doplnila hovorkyňa.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava