Narazila do plynovej prípojky v Stupave a ušla: 21 osôb museli evakuovať, 18-ročná vodička nafúkala


Foto: Narazila do plynovej prípojky v Stupave a ušla: 21 osôb museli evakuovať, 18-ročná vodička nafúkala
Galéria: 3 fotky
Foto: KR PZ Bratislava

V sobotu, 16. júna, v skorých ranných hodinách došlo k dopravnej nehode v Stupave, pri ktorej narazilo osobné auto do plynovej prípojky. Udalosť si vyžiadal evakuáciu 21 osôb.

V skorých ranných hodinách, okolo 3:20, prijala polícia hlásenie o náraze vozidla do plynovej prípojky na Dlhej ulici v Stupave. Na miesto sa ihneď dostavili policajné hliadky a príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí kvôli úniku plynu zabezpečovali miesto nehody a blízke okolie.

„Za účelom ochrany života a zdravia boli na nevyhnutne potrebný čas evakuovaní obyvatelia 5 obytných domov a 3 rodinných domov,“ informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ Bratislava.

Osobné auto zn. Volkswagen Passat narazilo do plynovej prípojky a následne do stĺpu telefónneho vedenia. Vodič z miesta nehody ušiel, čí si nesplnil povinnosti účastníka dopravnej nehody. Polícia krátko po udalosti zadržala 22-ročného muža, ktorého predviedli na príslušné policajné oddelenie. Policajti však pátraním zistili, že vodičom auta v čase nehody bolo mladé 18-ročné dievča.


Mladú vodičku podrobili dychovej skúške. Nafúkala 0,31 mg/l alkoholu v krvi, čo predstavuje 0,65 promile alkoholu. Pri opakovanej skúške hodnota mierne poklesla na 0,56 promile. Na mieste jej zadržali vodičský preukaz.

Škoda bola vyčíslená na ca 7 000 eur. Pri nehode sa našťastie nikto nezranil.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava