- 1. apríl 2025 o 19:50
Zakázal vstupu do lesov, SLAK zasiahla aj farmy najbohatšieho Slováka, ten s opatreniami nesúhlasí
Ministerstvo pôdohospodárstva vydalo zákaz vstupu do lesov pre hrozby slintačky a krívačky až do odvolania. Tá zasiahla aj farmu Bratislavčana a jedného z najbohatších Slovákov Patrika Tkáča. Musel usmrtiť viac ako tisíc kráv, s opatreniami však nesúhlasí. Prečo?
Zákaz vstupu do lesov platí pre:
- Gajary (obec Gajary)
- Jablonové (obec Jablonové)
- Jakubov (obec Jakubov)
- Kostolište (obec Kostolište)
- Kuchyňa (obec Kuchyňa)
- Láb (obec Láb)
- Lozorno (obec Lozorno)
- Malacky (mesto Malacky)
- Pernek (obec Pernek)
- Plavecký Štvrtok (obec Plavecký Štvrtok)
- Feld (obec Plavecký Štvrtok)
- Rohožník (obec Rohožník)
- Suchohrad (obec Suchohrad)
- Vysoká pri Morave (obec Vysoká pri Morave)
- Bažantnica (Vojenský obvod Záhorie)
- Riadok (Vojenský obvod Záhorie)
- Obora (Vojenský obvod Záhorie)
- Záhorská Ves (obec Záhorská Ves)
- Zohor (obec Zohor)
Zakladateľ finančnej skupiny J&T a jeden z najbohatších Slovákov Patrik Tkáč musel utratiť 1 500 kráv pre hrozbu slintačky a krívačky. Vlastní dve farmy v Medveďove a Ňárade cez firmu Naše farmy, ktoré vírus postihol.
Farma Ňárad chová 756 dojníc a vyprodukuje 5,8 milióna litrov mlieka za rok. V Medveďove zas vyprodukujú 185 ton mäsa. Tkáč na sociálnej sieti zdieľal fotografiu prázdnej farmy. „Rešpektujeme zákon aj keď s ním nesúhlasíme. Ja som zvedavý ako sa k tomuto postaví naša EÚ,“ napísal.
Zároveň dodáva, že je podľa neho neuveriteľné, že v 21. storočí bojujeme s vírusom vyhubením. „Je to tragédia z mnohých pohľadov. Veľa ničitelskej práce, nasadenie x zložiek externých ľudí, veľa emócií, naozaj veľké straty, nešťastná poisťovňa, banky prehodnocujúce úvery, ľudia v strachu o prácu, obava o zničenie národnej potravinovej sebestačnosti. Proste je toho veľa a hlavne to zjavne nekončí. Držme si palce,“ vraví.
Minútky zo Slovenska
- 25.04. OhniskO Fire Dining & Brew Bar sa zaradil sa medzi najlepšie reštaurácie. Ktoré ďalšie košické podniky excelovali?
- 25.04. FOTO: Ján Balciar, ktorý šéfoval tajným, predáva svoju luxusnú chatu v Nízkych Tatrách, jej cena aj vzhľad vás prekvapí
- 25.04. Do baterkárne v Šuranoch už hľadajú zamestnancov. Platy od 2 300 eur, no aj povinnosť absolvovať školenie v...
- 25.04. Dievčatku spadla zmrzlina na zem skôr, než si ju stihla vychutnať. Takúto reakciu košickej zmrzlinárne nečakali...
- 25.04. Neviete, kam sa vybrať na výlet? Na Podpoľaní stojí unikát, ktorý inde len tak nenájdete
- 25.04. FOTO: Mesto Prešov plánuje komplexnú rekonštrukciu Slovenskej ulice. Ilustračné vizualizácie pohoršili obyvateľov
- 25.04. Kam cez víkend v okolí Nitry? 5 tipov na jarné výlety s úžasnými výhľadmi, pri ktorých sa ani nezapotíte
- 25.04. Podozriví asfaltéri sa opäť objavili pri Žiline. Varuje pred nimi obec, na čo si dať pozor?
- 25.04. FOTO: Trnavčania spomínajú na podniky, ktoré im v meste najviac chýbajú. Na ktoré nedajú dodnes dopustiť?
- 25.04. Obyvatelia Podhradovej sa hnevajú na starostu, my nepatríme k Severu? Pozývajú ho, aby sa k nim prišiel pozrieť
- 25.04. Drzosť v Borskom Svätom Jure: Šofér dal auto do opravy, mechanik mu ho za chrbtom predal, cena vyráža dych
- 25.04. Od 1. mája platí zákaz alkoholu aj pre spolujazdcov. Pokuta až 650 €, no platí dôležitá výnimka
- 25.04. Patrika zaujal muž v kostýme čarodejníka. Bystrický Harry Potter je medzi miestnymi dobre známy
- 25.04. Mladý talent a obrovský úspech! Prešovčanka ovládla Európu, z majstrovstiev v bojovom športe si nesie zlato aj striebro
- 25.04. Do práce sa pôjde aj 8. mája. Pozor, niektoré skupiny zamestnancov nedostanú ani euro navyše