• 23. marec 2025 o 11:00

Opravy ciest v Rači sa naťahujú, obyvatelia sa pýtajú, prečo nevidia nikoho pracovať na Púchovskej a Pri Vinohradoch

Foto: Opravy ciest v Rači sa naťahujú, obyvatelia sa pýtajú, prečo nevidia nikoho pracovať na Púchovskej a Pri Vinohradoch
Foto: Redakcia

Obyvatelia bratislavskej mestskej časti Rača sa už niekoľko mesiacov stretávajú s dopravnými obmedzeniami na uliciach Púchovská a Pri vinohradoch pre práce na cestách. Tie majú zahŕňať výmenu povrchov vozovky a modernizáciu vodovodnej infraštruktúry a realizuje ich magistrát hlavného mesta v spolupráci s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou.

Práce na Púchovskej ulici začali 27. januára 2025 s plánovaným trvaním približne jeden mesiac. Dĺžka sa však podľa mesta môže líšiť. Upozorňujeme, že harmonogram prác môže ovplyvniť počasie, preto nie je možné určiť presné termíny. Prosíme vás o pozorné sledovanie dočasného dopravného značenia, napísala koncom januára Mestská časť Bratislava-Rača na svojej stránke. Práce na Púchovskej a Pri Vinohradoch v súčasnosti stále prebiehajú a táto skutočnosť rozhodne obyvateľom Rače neunikla. 

„Prosím vás, neviete kedy sa má dokončiť oprava ciest Púchovská a Pri Vinohradoch?“ pýta sa na sociálnej sieti Ivonka. Odpovedá jej obyvateľka Júlia, ktorá vysvetľuje, prečo došlo k omeškaniu„Vzhľadom na to, že momentálne prebieha rekonštrukcia vodovodných a plynovodných potrubí pod križovatkou smerom na Karpatské námestie, nie je možné zatiaľ dokončiť cestu“.

 

  

To síce dáva zmysel, no aj pri tejto veci vyskakuje množstvo otázok. Napríklad tá, že do kedy bude rekonštrukcia potrubí trvať a kedy bude cesta v poriadku. Niektorí obyvatelia zrejme čelia nízkej informovanosti zo strany mesta. Odpoveď však priniesla Karin. 

„Na (vchodových) dverách na Karpatskom námestí máme napísané, že do 30.6., ale s konečnou úpravou do 15.12.2025,“ napísala Karin. A bude to skutočne tak? V komentároch sa totiž ozvali aj ďalší ľudia, ktorí tieto ulice evidujú a hovoria, že tam nikdy nikoho nevideli pracovať

„To je na tom krásnom mieste, kde sú už 3 mesiace zúžené pruhy a nikto nič nerobí?“ pýta sa Martin. Dopĺňa ho Andrea, ktorej doslova otázku zobral z úst. „Akurát dnes som sa to chcela opýtať. Zjavne nikdy, lebo pravidelne tam nikoho nevidím robiť,“ napísala. 

V súvislosti so situáciou sme oslovili magistrát hlavného mesta.


Minútky zo Slovenska