Na dnes stále platí výstraha 1. stupňa pred búrkami, môže ich sprevádzať aj krupobitie


Foto: Na dnes stále platí výstraha 1. stupňa pred búrkami, môže ich sprevádzať aj krupobitie Foto: ilustračná - pixabay.com

Silné búrky nás môžu aj dnes ešte potrápiť. Meteorológovia očakávajú ich výskyt po zvyšok dnešného dňa a upozorňuje na ne aj Slovenský hydrometeorologický ústav. Zasiahnu väčšinu stredného a celé západné Slovensko - Bratislavu nevynímajúc.

SHMÚ preto na dnešné popoludnie až večer vzdal výstrahu 1. stupňa pred búrkami pre celý Bratislavský kraj. Búrky môže sprevádzať aj krupobitie.

„S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky,  pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h). Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu.,“ informoval SHMÚ.

Intenzívne búrky môžu výrazne ovplyvniť aj hladinu vodných tokov.

„Pri spomínaných búrkach je možný výrazný, prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ uvádza SMÚ.


Výstraha platí predbežne do 18:00 dnešného dňa, a to pre celý Bratislavský kraj, teda pre okresy: Bratislava Malacky, Pezinok a Senec

 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: SHMÚ