Dnes sa v Bratislave začala rekonštrukcia ciest na Budatínskej ulici a Brnianskej ceste


Foto: Dnes sa v Bratislave začala rekonštrukcia ciest na Budatínskej ulici a Brnianskej ceste Foto: https://www.facebook.com/bratislavaworks/

Mesto Bratislava informovalo občanov a vodičov o postupnom ukončovaní prác s opravou cesty na Bajkalskej ulici. Od 6. apríla tu prebiehali práce v oboch smeroch dopravy, a to v úseku od Trnavskej ulice po Mlynské Nivy. V rámci opravy cesty sa zrealizovala aj debarierizácia chodníkov a oprava troch zastávok.

Okrem toho už hlavné mesto ukončilo opravu Lamačskej, Púchovskej a Panónskej. V súčasnosti stále prebieha oprava na Hodonínskej. V najbližších dňoch plánujú začiatok prác s opravou Budatínskej, Brnianskej, Kazanskej a Račianskej ulice.

Oprava cesty na Budatínskej ulici sa začala už dnes ráno

Práce na Budatínskej ulici prebiehajú už od dnešného rána. Vrámci tejto rekonštrukcie opravia 125 metrový úsek od križovatky s odbočkou k supermarketu TESCO až po križovatku s nadjazdom nad Panónskou. Opravy sa dočkajú všetky štyri jazdné pruhy. Predpokladaný termín ukončenia prác je zatiaľ stanovený na 3. júna.

Opravy sa dnes začali aj na Brnianskej ceste

Na brnianskej ceste opravia dva úseky, a to úsek od Pražskej po Patrónku v smere von z mesta a úsek od zastávky Dubová po Pražskú v smere do mesta. Celkovo popravia a položia asfalt na cca 6 km úseku. Predpokladaný termín ukončenia práce je 11. jún 2018.

„Vzhľadom na to, že ide o opravu pomerne vyťaženého dopravného úseku, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal požiadal o súčinnosť Krajský dopravný inšpektorát, ako aj mestskú políciu, ktorá posilní hliadky a bude situáciu na komunikácii sledovať a zabezpečovať plynulý chod cestnej premávky,“ uviedla hovorkyňa mesta.

Mesto v tejto súvislosti prosí vodičov o trpezlivosť a zároveň im odporúča namiesto individuálnej dopravy využiť MHD.


V opravách bude mesto pokračovať aj ďalej

 

Mesto plánuje v tomto roku opraviť 100 km jazdných pruhov, 19 km chodníkov, 26 bezpečnejších zastávok MHD a 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov v celkovej hodnote 16 mil. eur.

„Väčšinu z tohtoročných opráv ciest bude hlavné mesto realizovať cez letné prázdniny, aby sa tak čo najmenej zaťažovala doprava a mobilita v meste,“ informovala Zuzana Onufer, hovorkyňa mesta Bratislava.

Mesto o opravách na cestách pravidelne informuje, jazdite opatrne

Mesto vodičov a verejnosť informuje o aktuálnych opravách aj prostredníctvom facebookovej stránky Bratislava Works: https://www.facebook.com/bratislavaworks/

Novinkou je využívanie informačných elektronických tabúľ, ktoré minimálne 2 dni pred opravou dôležitých dopravných ťahov informujú vodičov o oprave cesty.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy