D1 bude od 4. do 5. mája v úseku Blatné uzavretá, v oboch smeroch budú musieť ísť vodiči obchádzkou


Foto: D1 bude od 4. do 5. mája v úseku Blatné uzavretá, v oboch smeroch budú musieť ísť vodiči obchádzkou Foto: ilustračná - pixabay.com

Bratislavskí policajti upozorňujú na viaceré dopravné obmedzenia, ktoré čakajú vodičov počas víkendu na diaľnici D1 v Bratislavskom kraji.

Na D1 v úseku mimoúrovňovej križovatky Blatné budú osádzať portály trvalého dopravného značenia. V čase od 8:00 v sobotu 5. mája do 12:00 dňa 6. mája budú na ceste uzavreté oba jazdné pásy.

„Úplná uzávierka pravého jazdného pásu diaľnice D1 bude od km 25,930 (križovatka Senec) – km 29,500 (križovatka Blatné), dĺžka uzavretej časti 3,57 km.  Úplná  uzávierka ľavého  jazdného  pásu diaľnice D1 od  km 49,784 (križovatka Trnava) – km 25,930 (križovatka Senec), dĺžka uzavretej časti 23,854 km,“ informovala Veroninka Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Obchádzková trasa pre vodičov na D1 do Nitry pôjde od Senca smerom na Sereď, kde sa napojí na  rýchlostnú cestu R1.

Smerom do Žiliny sa obchádzka na križovatke Sereď napojí na R1 smer Trnava a odtiaľ už opäť na D1 smer Žilina.


Obchádzková trasa pre vodičov na D1 v smere na Bratislavu bude zo Žiliny smerovať z križovatky Trnava na R1 v smere na Nitru, cez Sereď a napojí sa na cestu I/62 v smere na Senec. Ďalej bude pokračovať po ceste II/503 na diaľnicu D1 smer Bratislava, prípadne na cestu I/61 v smere do Bratislavy.

Z Nitry bude obchádzka smerovať po R1 od Serede a napojí  sa na cestu I/62 v smere na Senec. Ďalej bude pokračovať po ceste II/503 na diaľnicu D1 smer Bratislava, prípadne na cestu I/61 v smere do Bratislavy.

„V súvislosti s uvedenými dopravnými obmedzeniami žiadame vodičov, aby sa pri prejazde uvedenými úsekmi riadili príslušným dopravným značením a zvýšili svoju pozornosť. Na zabezpečenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky budú takisto na obchádzkových trasách vykonávať dohľad policajti dopravnej polície,“ dodáva hovorkyňa.Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava