Včera večer došlo na výjazde z D1 v Bratislave k tragickej dopravnej nehode, zahynul 18-ročný vodič


Foto: Včera večer došlo na výjazde z D1 v Bratislave k tragickej dopravnej nehode, zahynul 18-ročný vodič Foto: KR PZ Bratislava

Včera večer krátko po 20:00 došlo na výjazdovej vetve diaľnice D1 na Einsteinovu ulicu v Bratislave k tragickej dopravnej nehode. Zahynul pri nej 18-ročný vodič.

Podľa doterajších informácií narazil 18-ročný vodič auta zn. BMW 7 so seneckou EČV do tlmiča nárazov na rozvetvení zjazdovej vetvy a diaľnice. Vozidlo sa po náraze odrazilo do ďalšieho auta zn. Kia Karnival. Na mieste zasahovali aj hasiči a záchranári.

„Na miesto nehody boli privolaní aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí pomocou hydraulického náradia vyslobodili vodiča vozidla BMW z vozidla. Aj napriek snahe privolanej RZP však vodič na mieste nehody zraneniam podľahol,“ informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.

Polícia počas vyšetrovania nehody zistila, že mladý vodič nebol držiteľom žiadneho vodičského oprávnenia a v čase nehody šoféroval aj napriek udelenému zákazu viesť motorové vozidlo.


24-ročný spolujazdec mladého vodiča pri nehode neutrpel žiadne zranenia, rovnako bez zranení vyviazol aj 20-ročný vodič auta Kia. Jeho 46-ročná spolujazdkyňa utrpela len ľahké poranenia, ktoré jej na mieste ošetrili privolaní záchranári.

Celková škod, ktorá pri nehode vznikla je vyčíslená na cca 17 000 eur.

Cesta bola úplne sprejazdnená až krátko pred 23:30. Počas odstraňovania a dokumentovania nehody usmerňovali dopravu v tomto úseku policajné hliadky. Presné okolnosti a príčiny nehody sú v súčasnosti premetom policajného vyšetrovania.  


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava