Polícia opäť zasahovala pri Dunaji, z vodného toku vyťahovali 16-ročné dievča z Bratislavy


Foto: Polícia opäť zasahovala pri Dunaji, z vodného toku vyťahovali 16-ročné dievča z Bratislavy Foto: facebook.com/policiaslovakia

Bratislavskí policajti opäť zachraňovali pri Dunaji. V utorok 3. apríla krátko po 20:00 preverovala policajná hliadka oznámenie, podľa ktorého malo na brehu Dunaja sedieť mladé dievča.

Policajti po príchode na Tyršovo nábrežie dievča zbadali. Podľa informácii polície sedelo 16-ročné dievča do pol pása vo vode a otočená bola tvárou k rieke. Akonáhle spozorovala hliadku, skočila do vody a začala plávať do stredu Dunaja.

„Policajti začali osobu opakovane vyzývať aby sa vrátila k brehu, čo osoba po niekoľkých výzvach uposlúchla. Z dôvodu vytiahnutia osoby vošli príslušníci PZ do rieky, avšak osoba začala opäť plávať smerom od brehu a na výzvy nereagovala,“ uvádza Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.

Na miesto dorazili aj príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Mladej žene hodili záchranné lano s plavákom, s pomocou ktorého ju dostali ku brehu. Policajti vošli do rieky a dievča dostali na breh a odviedli ju do sanitky. Polícia zistila, že ide o 16-ročnú bratislavčanku. Sanitka ju previezla do jednej z bratislavských nemocníc. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Bratislava