VIDEO: Policajná naháňačka mala jasný dôvod - 20-ročná vodička mala zákaz viesť motorové vozidlo


Foto: VIDEO: Policajná naháňačka mala jasný dôvod - 20-ročná vodička mala zákaz viesť motorové vozidlo Foto: facebook.com/policiaslovakia

Dnes v noci, krátko pred 00:30, zaznamenala policajná hliadka na križovatke ulíc Tehelná a Trnavská v Senci BMW, ktoré sa po ceste pohybovalo zo strany na stranu. Policajti preto nadobudli podozrenie, že vodič môže byť pod vplyvom návykovej látky, rozhodli sa auto zastaviť.

„Na výzvy k zastaveniu vodič vozidla nereagoval, s vozidlom prudko zrýchlil a unikal v smere na obec Blatné. Medzi Sencom a obcou Blatné vozidlo zišlo na diaľnicu D1 a vysokou rýchlosťou smerovalo do Bratislavy,“ informoval Michal Szeiff, hovorca KR PZ v Bratislave.

Vodička auta však nereagovala ani na opätovné výzvy polície a naďalej unikala pred hliadkou vysokou rýchlosťou. Na výjazde z diaľnice D1 v smere na Zlaté piesky a na na križovatke Rožnavskej a Studenej ulice prešla autom na červenú.

Jazda vodičky pokračovala cez viaceré križovatky, pričom nerešpektovala dopravné značenia. Nezastavilo ju ani to, že vošla do koľajiska električky. Následne po výjazde narazila do vozidla MHD, ktoré v tom čase stálo na zastávke.


„Hliadka PZ k stojacemu vozidlu pristúpila a spozorovala osobu ženského pohlavia sediacu na mieste vodiča, ktorá však javila známky bezvedomia. Z dôvodu podozrenia na vážne ohrozenie života a zdravia vodičky hliadka PZ rozbila okno na dverách spolujazdca, pričom po tomto sa vodička prebrala a následne bola obmedzená na osobnej slobode,“ dodáva hovorca.

Polícia pri preverovaní záznamov ženy zistila, že 20-ročná vodička má zakázané viesť motorové vozidlá. Žena teraz čelí obvineniu z marenia úradného rozhodnutia.


Polícia v súvislosti s prípadom apeluje na vodičov, aby rešpektovali výzvy policajných prílušníkov.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky