Čistenie vlakov na železnici - za štyri roky v Bratislave 9,51 milióna eur


Foto: Čistenie vlakov na železnici - za štyri roky v Bratislave 9,51 milióna eur Foto: ilustračné

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) vyhlásila súťaž na poskytovanie služieb čistenia železničných koľajových vozidiel počas 4 rokov. Ako vyplýva z verejnej súťaže, štátny vlakový dopravca odhaduje predbežnú výšku nákladov na 23,2 mil. eur bez DPH. Medzi odhadované náklady patrí aj opcia za 11,6 mil. eur bez DPH.
Zákazku rozdelil na regióny, jedným z nich je aj Bratislava.

Víťazom bude firma s najvýhodnejšími podmienkami

O víťazov tendra rozhodne ekonomicky najvýhodnejšia ponuka, posudzované kritériá budú tri. Vybraný dodávateľ bude pre ZSSK zabezpečovať čistenie osobných vozňov, rušňov, elektrických a motorových jednotiek a prípojných vozňov. Okrem toho bude mať na starosti aj činnosti súvisiace s čistením - dezinfekciu a dezinsekciu interiérov či plnenie nádrží vodou a ich dezinfekciu. Súčasťou balíka služieb bude aj vonkajšie čistenie skríň vrátane okien, odstraňovanie grafitov, tepovanie a pranie kobercov a čalúnených sedadiel.

Lehotu pre podanie prihlášky a predloženie ponuky stanovili železničiari na 19. septembra. Odhadované náklady pre 4 vybrané regióny, na ktoré štátny podnik rozdelil zakázku, je nasledovné. Čistenie železničných koľajových vozidiel:

- v regióne Bratislava 9,51 mil. eur bez DPH
- v regióne Zvolen 1,62 mil. eur bez DPH
- v regióne Žilina 4,18 mil. eur bez DPH
- v regióne Košice 7,89 mil. eur bez DPH

Službu doteraz zabezpečovala spoločnosť Euroclean, s. r. o. Bratislava na základe dohôd z mája a júna 2013. Spolu na dva roky je limit na tieto služby 9,47 mil. eur bez DPH a v prípade uplatnenia opcie a predĺženia dohody na štyri roky dvojnásobok - 18,94 mil. eur bez DPH.

V Bratislave sa čistenie týka týchto miest

Bratislava hlavná stanica - železničná stanica (ďalej len ŽST), Bratislava hlavná stanica odstavné koľajisko, Bratislava Stredisko prevádzky depo (ďalej SPD), ŽST Bratislava Nové Mesto, ŽST Trnava, ŽST Leopoldov, ŽST Kúty, ŽST Nové Zámky, SPD Nové Zámky, ŽST Štúrovo, ŽST Komárno.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Úrad pre verejné obstarávanie