Novým riaditeľom Odboru dopravy BSK je Michal Halabica, vybrala ho komisia spomedzi 11 záujemcov


Foto: Novým riaditeľom Odboru dopravy BSK je Michal Halabica, vybrala ho komisia spomedzi 11 záujemcov Foto: ilustračná - caldana.it, facebook.com/bratislavskykraj.sk

Bratislavský samosprávny kraj má nového riaditeľa Odboru dopravy Bratislavského samosprávneho kraja. Odvčera, 12. marca, je ním Mgr. Michal Halabica, ktorého vybrala komisia zložená zo zástupcov úradu a nezávislých odborníkov spomedzi 11 záujemcov.

Doprava je pre župu prioritou. Verím, že s novým riaditeľom budeme usilovne pracovať a využijeme všetky možnosti a potenciál na zlepšenie dopravnej situácie v kraji. Ďakujem všetkým uchádzačom, ktorí sa prihlásili. Všetci boli pripravení a pozitívne hodnotím aj ich prezentované návrhy. Ale víťaz môže byť len jeden,“ vyjadril sa bratislavský župan Juraj Droba.

Medzi hlavné náplne práce riaditeľa Odboru dopravy patrí nielen organizácia činnosti odboru, ale najmä koncepčné a metodické riadenie strategických materiálov a metodické riadenie investičnej činnosti samosprávneho kraja v oblasti dopravy.

Michal Halabica má za sebou dlhoročné skúsenosti na vedúcich pozíciách v Slovenskej správe ciest, Národnej diaľničnej spoločnosti a 4 roky bol Generálnym riaditeľom sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.
Počas pôsobenia na ministerstve koordinoval aj jednotlivé stupne prípravy výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, podieľal sa na spracovaní a schválení Strategického plánu rozvoja dopravnej infraštruktúry pre roky 2014 – 2020 a spolupracoval v oblasti legislatívy, noriem a rezortných predpisov v oblasti cestnej premávky.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Bratislavský samosprávny kraj