- 15. október 2024 o 12:07
Remišovej mama si zlomila chrbticu. Záchranari jej povedali, že sa má do nemocnice dopraviť sama
Mama poslankyne Národnej rady Veroniky Remišovej (Slovensko, KÚ, Za ľudí) mala vážny úraz. Nešťastne spadla a zranila si chrbticu. Do nemocnice sa však musela dopraviť sama.
„Bola v šoku a v bolestiach, na telefónnej linke záchrannej zdravotnej služby sa jej pracovníci pýtali, či sa vie hýbať. Ona, keďže nikdy neklame, odpovedala, že áno. Pracovníci na záchrannej zdravotnej službe napriek tomu, že im hovorila, že má zranenú chrbticu jej odporučili, aby sa dopravila na urgentný príjem sama, vraj to nie je také vážne,“ vysvetľuje poslankyňa.
Jej mama má 85 rokov a keď prišla do nemocnice, diagnostikovali jej zlomenú chrbticu. Sedenie v aute, ktorým sa musela do nemocnice dopraviť, jej podľa Remišovej ešte viac uškodilo a plánuje podať sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.
„Za predchádzajúcej smeráckej vlády bola šéfkou Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou svokra súčasného ministra zdravotníctva. Ale podám podnet za všetkých, ktorým sa v zdravotníctve deje krivda. Pretože je mi do plaču, keď vidím, ako chorí a ubolení ľudia, keď to najviac potrebujú, sa nevedia dostať k lekárovi, nepríde po nich záchranka, na operáciu čakajú mesiace, alebo nedostanú lieky, ktoré im môžu zachrániť život,“ dodáva.
Po odchode Zuzany Dolinkovej (Hlas-SD) sa novým ministrom zdravotníctva stal bývalý štátny tajomník ministerstva hospodárstva Kamil Šaško, ktorého vláda opísala ako skúseného manažéra. V zdravotníckej sfére sa predtým nepohyboval, v Anglicku vyštudoval aplikovanú vedu a investičné bankovníctvo.
Šaško je zaťom Moniky Pažinkovej, bývalej šéfky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Za jej vedenia úrad schválil jednu z najväčších káuz Smeru-SD, odliv nezdaneného zisku zdravotnej poisťovne Dôvera vo výške 400 miliónov eur na Cyprus.
O stanovisko k úrazu Remišovej mamy sme požiadali aj Operačné stredisko ZZS SR. „Univerzitná nemocnica Bratislava nemá vedomosť o vznesenom obvinení na pani primárku Valášikovú. Vzhľadom k tomu, že ide o pacientku ktorej operácia bola prioritne realizovaná v inom zdravotníckom zariadení nemáme bližšie informácie k danému prípadu,“ odpísala nám jeho hovorkyňa Eva Kliská.
Minútky zo Slovenska
- 15:30 VIDEO: Tunel Horelica je zatvorený, vodiči prechádzajú cez Čadcu. Obmedzenia potrvajú do nedele
- 15:22 Na križovatke pri Amfiteátri zrazilo auto kolobežkára
- 15:09 Smrteľná nehoda neďaleko Banskej Štiavnice: Cyklista sa zrazil s policajtkou v aute, na mieste zomrel
- 15:00 PRIESKUM: Dankova SNS by v apríli skončila mimo parlamentu, jazýčkom na váhach by mohol byť Matovič
- 15:00 Tejto ulici v Trnave sa v nedeľu radšej vyhnite: Kvôli rizikovému derby ju uzavrú
- 15:00 Pred 178 rokmi tu ľudia povstali za slobodu. Tento príbeh spod malej veže na Orave dodnes mnohí nepoznajú
- 15:00 Štátni ochranári spustili web, na ktorom nájdete informácie o výskyte medveďov
- 15:00 FOTO: Peter sa vrátil do Kremnice z Talianska a otvoril si tu vlastný obchodík, obyvatelia si ho okamžite obľúbili
- 15:00 Snina rozbieha veľkú obnovu chodníkov: Práce zasiahnu 18 lokalít po celom meste, budú stáť vyše pol milióna
- 14:30 FOTO: Pri košickom jazere to počas jarných dní vyzerá ako z rozprávky, pozrite sa na krásne zábery od pani Hany
- 14:00 Najnovší prieskum ukázal, ktorý svetový líder je u Slovákov najobľúbenejší. Neuveríte, ako dopadol Trump
- 14:00 Kde v Nitre pribudne nová Biedronka? Investor plánuje rozšírenie cesty, pribudnú aj parkovacie miesta
- 14:00 FOTO: Vedeli ste, že aj Žilinský kraj má svoj Yellowstone ? Farebné jazierka so sírnym zápachom pozná len málokto
- 14:00 Trenčiansky kraj zrušil verejné obstarávanie na vodíkové autobusy pre nedostatok ponúk, v projekte chce ale pokračovať
- 13:30 V Košiciach a okolí hrozí vznik požiarov. Platí zákaz fajčenia či vypaľovanie suchej trávy, inak hrozia pokuty