Prokurátor Vasiľ Špirko podáva trestné oznámenie na Kaliňáka, Gašpara, Krajmera a Hraška


Foto: Prokurátor Vasiľ Špirko podáva trestné oznámenie na Kaliňáka, Gašpara, Krajmera a Hraška

Prokurátor Vasiľ Špirko podáva trestné oznámenie na ministra vnútra Slovenskej republiky Roberta Kaliňáka, na prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara, riaditeľa NAKA Hraška a na riaditeľa protikorupčnej jednotky Krajmera. A to z dôvodu podozrenia zo sabotáže a zneužitia postupov voči jeho osobe.

Vo svojom vyhlásení pred médiami vypovedal o stotisícových úplatkoch, ktoré mali poberať Kaliňák a Počiatek v prípade zákaziek na dodávky sieťových komponentov a technológií v pôsobnosti ministra vnútra. 

Trestné oznámenie podáva v súvislosti s pokusom o diskreditáciu jeho osoby. Konkrétna osoba, ktorá mala nariadiť diskreditáciu prokurátora je Róbert Kaliňák, aktívny aj v kauze B.A. HAUS. 

Hneď v úvode sa Špirko vyjadril, že vyhlásenie robí z osobných dôvodov a nestojí za ním žiadna politická alebo verejne činná osoba na slovensku alebo v zahraničí.


„ Konečne môže spoločnosť pochopiť aký spôsobom sa riadi tento štát, kto riadi tento štát a v koho prospech sa riadi tento štát. Nakoniec ma to vedie aj k osobnému poznatku, pretože som zistil že po viac ako 18 rokoch, ktoré som venoval ochrane záujmov tejto statočnosti som dospel do stavu pochopenia, že Tento štát mi nevie zabezpečiť ochranu a zneužil prostriedky proti mne a to len preto, že som spísal zápisnicu o trestnom oznámení, a pretože som sa rozhodol vlastnou činnosťou túto obzvlášť závažnú trestnú činnosť vyšetrovať,“ vyjaril sa Špirko pred zástupcami médií.

Podľa jeho slov podáva trestné oznámenie aj v mene všetkých sudcov a vyšetrovateľov, ktorí si nemohli vykonávať svoju prácu tak ako by chceli.

„Môžete vymeniť vyšetrovateľa, môžete vymeniť tím vyšetrovateľov, môžete zdiskreditovať vyšetrovateľa ale nemôžete jedno - zničiť pravdu,“ dodal tiež Špirko na margo zneužívania postavenia orgánov štátnej moci na marenie a sťažovanie vyšetrovaní.

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo