Na cestách Bratislavského kraja opäť úraduje poľadovica a viaceré dopravné nehody, jazdite opatrne


Foto: Na cestách Bratislavského kraja opäť úraduje poľadovica a viaceré dopravné nehody, jazdite opatrne Foto: ilustračná - facebook.com/policiaslovakia

Bratislavu opäť sužuje poľadovica a viaceré dopravné nehody. Mesto už pracuje na posype ciest, v súčasnosti je nasadená všetka dostupná technika.

Polícia SR upozorňuje na rozsiahlu poľadovicu a zlú situáciu na cestách. Vodičov vyzýva, aby jazdili opatrne a s ohľadom na poveternostné podmienky a stav vozovky. Polícia informovala, že už teraz eviduje množstvo dopravných nehôd, predovšetkým v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji.

„Vodiči, buďte mimoriadne opatrní. Použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá (ak je hmla), denné svietenie je nedostatočné. Na cestách je maximálny počet policajtov, ktorí riadia premávku a pomáhajú vodičom,“ informuje Polícia SR na svojej facebookovej stránke.


Mesto Bratislava už v ranných hodinách začalo s lokálnymi posypmi na celom území mesta. Magistrát inforomval, že v súčasnosti je nasadená všetky dostupná technika.

„V súčasných podmienkach apelujeme na bratislavskú verejnosť a žiadame o trpezlivosť vzhľadom na poľadovicu a vzniknuté dopravné nehody na cestách, ktoré spôsobujú približne 30 minútové meškanie liniek MHD. Ospravedlňujeme sa ľuďom, ak sa naše vozidlá aj kvôli dopravným nehodám nemohli dostať vždy načas tam, kde treba,“ dodáva Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy.

Jazdite naozaj opatrne a radšej pomalšie. Poľadovica značne predlžuje brzdnú dráhu vozidiel, čo môže mať v prípade kolízie vážne následky. Udržujte preto aj bezpečný odstup medzi vozidlami. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky, Magistrát Bratislavy