50.ročník Grand Prix Bratislava CSIO sa začína už 23.júla !


Foto: 50.ročník Grand Prix Bratislava CSIO sa začína už 23.júla !
Galéria: 6 fotiek

V Bratislave v areáli TJ Slávia STU sa v stredu 22.júla konala druhá tlačová konferencia k tomuto spomínanému podujatiu. Organizátori už tradične každým rokom organizujú dve tlačovky a tak záujem médií je z roka na rok väčší. Aj na tejto druhej TK nebolo v preplnenej miestnosti voľného miesta a tak tí ktorí prišli na poslednú chvíľu museli vo veľkej zasadacej miestnosti stáť... 

Tlačovú konferenciu otvoril tlačový hovorca podujatia Ing. Michal Žitný, ktorý najskôr predstavil hostí a prítomných pracovníkov rôznych médií. Potom sa už ujal slova predseda organizačného výboru a riaditeľ pretekov GP Bratislava CSIO Ing.Andrej GLATZ, ktorý dodal: „ Napriek veľkým horúčavám je parkúr vo veľmi dobrom stave. Priebežne prebiehajú veterinárne prehliadky koní. Kone sa vedia vyrovnať s veľkými teplotnými rozdielmi. Ich ošetrovatelia sa vedia o nich postarať, my sme pre nich pripravili množstvo osvieženia a umývania vo vode.“


Počas štyroch súťažných dní (23.- 26.júla) bude celkom 11 súťaží. Prihlásených je 73 jazdcov a 205 koní z 23 krajín. Viacerí jazdci budú štartovať na dvoch až troch koňoch.  SLOVENSKO nominovalo najvyšší počet povolaných štartujúcich (23). V súťaži družstiev „Pohár národov“ sú nominovaní : Bronislav CHUDYBA, Patrik MAJHER, Radovan ŠILLO, Marián ŠTANGEL a Igor ŠULLEK.

V ďalšom priebehu tlačovej konferencie o slovo požiadal aj jeden z dvojice tajomníkov organizačného výboru podujatia Rastislav NOSKOVIČ, ktorý na víťaza v Pohári národov favorizuje trojicu Brazília – Belgicko – Česká republika. „ Do druhého kola, kde postúpi osem z trinástich družstiev mali by sa kvalifikovať  aj reprezentanti Slovenska, ktoré síce nedisponuje toľkými jazdcami a koňmi, aby sa dali obmieňať. Ich program je v tomto období nabitý. Pred týždňom štartovali na Grand Prix v Budapešti, o týždeň ich čaká olympijská kvalifikácia v Šamoríne. Verím, že skúsení naši jazdci postúpia so svojimi koňmi do 2.kola.“

Druhým vrcholom štvordňových medzinárodných jazdeckých pretekov na parkúre je nedeľňajšia GRAND PRIX   BRATISLAVA FEI World cup, v ktorej bude štartovať 60 pretekárov. Na finančné odmeny je vyčlenená suma 125-tisíc eur.

Program 50.ročníka Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava CSIO (23.-26.júla):

Štvrtok 23.júla :
10,00 hod. Small Tour, 13,00 hod. Middle Tour, 16,00 hod. Big Tour, prvá kvalifikácia do Grand Prix.

Piatok 24.júla :
10,00 hod. Small Tour, 14,00 hod. FURUSIYYA FEI Pohár národov 1. a 2.kolo, 1.kolo je súčasne druhou kvalifikáciou do Grand Prix.

Sobota 25.júla :
10,00 hod. Small Tour – finále, 13,00 hod. Middle Tour, 16,00 hod. Big Tour, tretie kvalifikácia do Grand Prix, 18,00 hod. SIX Bar Competition.

Nedeľa 26.júla :
11,00 hod. Little Prix Bratislava, Midlle Tour – finále, 14,00 hod. Mercedes – Benz Grand Prix Bratislava FEI – Svetový pohár.

Miesto: -
Dátum: 23.07.2015 - 12:00


Zdroj: Jozef Cvajniga