Cez víkend došlo v Bratislavskom kraji k 2 tragickým zrážkam vlaku s dvoma neznámymi mužmi


Foto: Cez víkend došlo v Bratislavskom kraji k 2 tragickým zrážkam vlaku s dvoma neznámymi mužmi Foto: ilustračná

Počas tohto víkendu zaznamenala polícia v Bratislavskom kraji až dva prípady zrážky vlaku s osobou. Dvaja, zatiaľ neznámi, muži utrpeli pri nehodách zranenia, ktorým okamžite na mieste podľahli.

V sobotu 10. februára, krátko po 20:30, došlo medzi železničnou stanicou Pezinok a železničnou stanicou Šenkvice k zrážke vlaku s osobou mužského pohlavia, ktorého totožnosť zatiaľ ni je známa.

Podľa doterajších informácií začul vodič počas prechodu týmto úsekom tupý náraz z prednej časti rušňa. Preto sa rozhodol vlak zastaviť. Po zastavení vlaku zistili, že na zemi sa nachádza telo muža, ktorý pri zrážke utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.  


Ďalší podobný prípad sa stal v nedeľu, 11. februára, krátko po 16:30. V blízkosti železničnej stanice Podunajské Biskupice došlo k zrážke vlaku a mužom, ktorého totožnosť zatiaľ nie je známa.

Rušňovodič krátko po odchode zo železničnej stanice spozoroval muža, ktorý vstúpil do koľajiska a otočil sa čelom k prichádzajúcemu vlaku. Hoci vodič použil rýchlo činné brzdenie, zrážke s mužom sa mu už nepodarilo zabrániť. Muž utrpel pri zrážke zranenia, ktorým na mieste podľahol.

„Ďalšie okolnosti oboch prípadov sú v súčasnosti predmetom vyšetrovania. Poverený príslušník Odboru železničnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ informovala Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac:Zdroj: KR PZ Bratislava