Mesto Bratislava informovalo o zjazdnosti ciest, apeluje však na vodičov aby zvýšili pozornosť


Foto: Mesto Bratislava informovalo o zjazdnosti ciest, apeluje však na vodičov aby zvýšili pozornosť Foto: Ilustračná - Mesto Bratislava

Mesto Bratislava informuje, že v súčasnosti sú všetky cesty zjazdné. V teréne je nasadených 43 sypačov nad 4 tony, 11 sypačov pod 4 tony a 88 pracovníkov.

Hoci sú cesty zjadzdné, neznamená to, že sa na nich nemôže vyskyntúť sneh. Hoci stále prebieha pluhovanie a odhŕňanie s ručným dočisťovaním komunikácii, mesto apeluje na vodičov, ay jazdili opatrne a brali do úvahy aj stav vozovky.

V toto počasí je značne znížená viditeľnosť, preto treba zvýšiť pozornosť za volantom. Keďže stále platí výstraha 1. stupňa aj pred poľadovicou, brzdná dráha áut môže byť predĺžená.

„V súčasných podmienkach apelujeme na bratislavskú verejnosť a žiadame ju o trpezlivosť vzhľadom na to, že nepriaznivé počasie spôsobuje približne 30-minútové meškanie liniek MHD a lokálne problémy s trolejbusovou dopravou na Palisádach, na Kramároch a v Lamači. Na základe informácií od Dopravného podniku Bratislava je už premávka na Kolibu obnovená,“ dopĺňa informácie Zuzana Onufer, Hovorkyňa mesta Bratislava. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Mesto Bratislava