- 25. júl 2024 o 11:15
Na Kutlíkovej v Petržalke horel byt. Obyvateľov evakuovali, jednu ženu previezli do nemocnice
Smutné a nepríjemné ráno majú za sebou obyvatelia jednej z bytoviek na Kutlíkovej ulici v bratislavskej Petržalke. Požiar, ktorý vypukol v jednom z bytov na prvom poschodí bol natoľko intenzívny, že silný dym ohrozil zdravie miestnych obyvateľov. Ľudí museli vyšetriť a jednu osobu previezli do nemocnice.
Požiar ohlásili ráno o piatej hodine v jednom zbytov na prvom poschodí trojpodlažného bytového domu. „V čase príjazdu hasičov na miesto udalosti bol požiar už plne rozvinutý a únikové cesty boli silno zadymené. Zasahujúci hasiči vyviedli z bytovky 10 obyvateľov, ktorých zároveň vyšetrili. Jedna osoba, ktorá sa nadýchala splodín horenia, bola prevezená záchrannou zdravotnou službou na centrálny príjem jednej z bratislavských nemocníc. Po likvidácii požiaru a odvetraní priestorov bytového domu sa obyvatelia vrátili naspäť do bytov,“ oznámili bratislavskí hasiči viac podrobností na sociálnej sieti.
O okolnostiach požiaru informuje aj bratislavská krajská polícia. „Vzhľadom na rozsah požiaru bolo potrebné vykonať evakuáciu obyvateľov domu, pričom v čase požiaru sa v byte nachádzala osoba ženského pohlavia. Tá bol následne privolanou záchrannou službou prevezená do jednej z nemocníc. K zraneniu iných osôb v súvislosti s požiarom nedošlo,“ informoval policajný zbor.
Požiar spôsobil škodu za 200 tisíc eur, polícia začala trestné stíhanie za trestný čin všeobecného ohrozenia. Príčina požiaru je zatiaľ v štádiu zisťovania. Pri jeho likvidácii zasahovalo 21 príslušníkov hasičského zboru z Bratislavy, konkrétne z hasičských staníc Petržalka a Radlinského spolu s piatimi kusmi hasičskej techniky.

Minútky zo Slovenska
- 13:00 FOTO: Premiér Fico sa stretol v Trenčíne so študentmi, debatoval s nimi o budúcnosti Slovenska, energiách aj mieri
- 13:00 Kam vlani najčastejšie viedli kroky poistencov Dôvery, ktorí potrebovali kúpeľnú liečbu
- 13:00 FOTO: Ťažba dreva pri Ľubochni pripravila najdlhšiu horskú dolinu na Slovensku o vzácne biotopy
- 13:00 FOTO: Auto zachvátili plamene priamo na D1. Hasiči zasahovali pri Prešove, požiar napáchal tisícové škody
- 13:00 Stavba roka 2025 pozná svojich finalistov, ocenenia odovzdajú v apríli na Bratislavskom hrade
- 12:51 Policajné kontroly v Banskobystrickom kraji odhalili ďalších cestných pirátov, nevyhli sa vysokým pokutám
- 12:30 Ďalší východniar si môže lámať hlavu nad tým, čo s peniazmi. Necelé dve eurá mu vyhrali 330-tisícový jackpot
- 12:20 VIDEO: Pri tragickej nehode pri Starej Ľubovni prišiel o život 32-ročný Michal. Polícia hľadá svedkov udalosti
- 12:15 Nitriansky taxikár sa podelil o príbeh, ktorý rúca predsudky. Muž bez domova, známy aj ako Šmitke, učinil nečakané gesto
- 12:10 Galantská nemocnica zmodernizovala neurológiu, pacientom prinesie vyšší komfort aj bezpečnejšiu liečbu
- 12:00 Polícia pátra po 27-ročnom Miroslavovi zo Žiliny: Do práce nedorazil, odvtedy je nezvestný
- 11:50 VIDEO: Vo zvolenskom obchode sa odohral silný moment, gesto pravidelného zákazníka chytilo za srdce aj pokladníčku
- 11:50 Respiračné ochorenia v Trenčianskom kraji pribúdajú, chrípka naopak konečne ustupuje
- 11:24 V monobloku košickej Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura môžete vidieť pobehovať hasičov. Má to svoj dôvod
- 11:20 Východniari, váš vlak nemusí doraziť do stanice, pre výluky vás odvezú autobusy. Pozor aj na to, odkiaľ nastupujete