Šikana na Adámiho ihrisku v Karlovke. Chlapcovi začali deti nadávať, že je adoptovaný a mama ho nechcela


Foto: Šikana na Adámiho ihrisku v Karlovke. Chlapcovi začali deti nadávať, že je adoptovaný a mama ho nechcela Foto: Google Maps

Šikana na ihrisku v Karlovej Vsi. Minulú sobotu sa na Adámiho ulici hrala skupina detí futbal. S nevinnej hry sa však náhle stali urážky, ktoré skončili slzami jedného z chlapcov. Vo facebookovej skupine Karlovka incident opísal svedok udalosti v anonymnom príspevku. Na ihrisku bol so svojím dieťaťom.

„Neviem, čo presne následnej konfrontácii predchádzalo, no vekovo mladší chlapec sa slovne pustil do staršieho chlapca. Nepríjemne mu pred celým ihriskom vykričal niečo v zmysle je adoptovaný, nech drží hubu, lebo ho ani jeho vlastná mater nechcela a radšej sa ho zbavila,“ popisuje hrubé slová svedok. 

Starší chlapec mal reagoval slovne, ale napokon sa neudržal. Sadol si na zem a rozplakal sa. Pristavila sa pri ňom jedna pani, ktorá chlapca uisťovala, že všetko bude v poriadku a spýtala sa ho, či nepotrebuje pomoc. 

„Rodičia, prosím, ak chodíte so svojimi deťmi na ihrisko (samozrejme, ak aj nechodíte), všímajte si ich hru, ich reakcie na okolie a hlavne sa im prosím. Snažte vysvetliť, že nie všetci majú to šťastie a poznajú svojich rodičov,“ dodáva anonym.

Je to vizitka rodičov

Petra pod príspevkom reaguje, že chlapec to nemá z vlastnej hlavy a musel niečo taká počuť doma od rodičov. „Čiže ten apel by som rozšírila na všetkých rodičov, nielen tých, čo chodia s deťmi na ihrisko. Chúďa nie je adoptované dieťa, ale to, ktoré vychovávajú necitliví a neempatickí rodičia, ktorých jedinou prednosťou je, že sú jeho vlastní,“ vraví. 


Zdá sa, že vulgárny chlapec je navyše v okolí známa firma. Poznajú ho viacerí obyvatelia Karlovky. „Chodí na ihrisko so staršou sestrou a žiaľ, mala som nepeknú osobnú skúsenosť. Z ničoho nič začal hulákať, že ho fotím a moje psy ho dohryzú (mám staré psy, ledva chodia), len aby vyprovokoval konflikt. Pribehol aj jeho otec a bol veľmi nepríjemný, agresívny na mňa…Je to nová skupinka deti na Adámiho a žiaľ, treba byť opatrný, keďže sa občas chovajú zvláštne,“ opisuje svoj zážitok Tina. 

Chlapca pozná aj Lenka, mal nadávať aj jej deťom. Naposledy ho videla ako lezie na strechu budovy vedľa ihriska aj s ukrajinskými deťmi. 

Pokračovanie nadávok

V deň incidentu približne o 19:30 hod. kráčala Lucia smerom zo zastávky Borská, keď okolo nej prechádzala skupiny 11-ročných chlapcov a hovorili niečo ako „ako sme ho zastavili, ako SBS-kari“ a „šišku do hlavy, ako plakal ako malý, haha“. Kontext vtedy nepoznala, ale teraz je možné, že sa rozprávali o Adámiho ihrisku. 

„Chalani si v retrospektívnom rekapitulovaní situáciu užívali, metaforicky sa potlapkávali po pleciach. Bol to len moment, neviem o čo šlo, rada by som verila, že o nič vážne,“ uzatvára.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: