Ostrovček na Molecovej hnevá Bratislavčanov. Obyvatelia naň dali nafukovací bazén, aby predišli ďalším nehodám


Foto: Ostrovček na Molecovej hnevá Bratislavčanov. Obyvatelia naň dali nafukovací bazén, aby predišli ďalším nehodám
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Bratislava - Echo Bratislavčanov

Nové dopravné značenie v Karlovej Vsi nahnevalo obyvateľov. Sťažujú sa na novovzniknuté ostrovčeky, ktoré zúžili cestu. Podľa miestnych tadiaľ autobus a cyklista vedľa seba neprejdú a autobus bude napokon nútený ísť po cyklotrase. Podobná situácia nastala aj na spornej cyklotrase na Vajanského nábreží a napokon sa skončila dopravnou nehodou. 

Podľa fotografií na sociálnej sieti je navyše zrejmé, že do ostrovčeka na Molecovej ulici už stihli nabúrať aj autá a viditeľne ho poškodiť. Obyvatelia si s tým poradili svojsky. Aby na ostrovček upozornili, dali naň nafukovací bazén v tvare muchotrávky. 

Obávajú sa príchodu zimy

Ostrovčeky pred prechodom pre chodcov pritom mali zabezpečiť vyššiu bezpečnosť. Zatiaľ po sociálnych sieťach kolujú prevažne sťažnosti. „Autori ostrovčekov majú kartel s autoservismi a pneuservismi? Za prudkého dažďa či pod snehom ich nevidieť a tak ich ostré hrany likvidujú pneumatiky, nápravy i celé autá!“ napísal nahnevaný Vladimír. 

Galéria: 5 fotiek

„Mňa by skôr zaujímalo, že čo sa stane, keď budú oba odbočovacie pruhy doprava obsadené až po ostrovček. Že či ten, kto bude stáť za nimi v rade a bude chcieť odbočiť doľava na hlavnú, tak či vôbec stihne tú päťsekundovú zelenú,“ upozorňuje na komplikácie Martin. 


Inžinier sa zapotil

Uštipačnú poznámku na margo dopravných inžinierov si neodpustil jeho menovec. „Dopravný inžinier sa tu zapotil. A to nehovorím o prechode za zákrutou. Ruky robili rýchlejšie, než hlava rozmýšľala,“ napísal.

Martina im zas odkazuje, aby sa išli na nový ostrovček osobne pozrieť a videli komplikácie, ktoré spôsobuje. „Dopravní inžinieri, ktorí toto navrhli, by si mali trasu prejsť. Autobus pri hornom ostrovčeku plne prechádza cez cyklotrasu, lebo sa v svojom pruhu nevytočí. Smerom dole z Dlhých dielov urobili z funkčnej dvojprúdovky, nefunkčnú jednoprúdovku. To spájanie buspruhu a autopruhu vytvorí v septembri zápchu až po Hany Meličkovej,“ hovorí. 

„Ide o aktivitu Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na komunikácii, ktorú má v správe. Mestskú časť Bratislava-Karlova Ves o tom nemajú povinnosť informovať a ani ju neinformovali. Zaznamenali sme zatiaľ jeden negatívny podnet od občana,“ povedal pre Bratislavak.sk hovorca Karlovej Vsi Miroslav Špejl.

O stanovisko sme požiadali aj magistrát a dopravný inšpektorát. Článok budeme aktualizovať. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: