FOTO: Veľká operácia pri Avione. Postavili nový most pre peších, má pribudnúť aj cyklotrasa


FOTO: Veľká operácia pri Avione. Postavili nový most pre peších, má pribudnúť aj cyklotrasa
Galéria: 5 fotiek
Foto: Facebook/Martin Chren

Ružinovu pribudol nový most.Na Trnávke a Galvaniho sa diala veľká operácia. Postavili nový peší most medzi Avionom a administratívnou budovou GBC 5. 

Most stavia súkromný investor (Avion), slúžiť bude primárne pre chodcov, v budúcnosti by naň mala nadviazať aj cyklotrasa. Vstup na most bude zabezpečený aj výťahmi,“ informuje starosta Ružinova Martin Chren. Hlavné teleso mosta začali osádzať žeriavom približne jedenástej večer a v priebehu noci už most stál ako mal. 


Galéria: 5 fotiek

Na vznik nového mosta reagujú aj obyvatelia Ružinova. „Síce to pomôže, ale hlavný problém celej oblasti to stále nerieši (nutnosť preskakovať peši 3-koľajnú vlakovú trať s nasadením života),“ myslí si Viliam. Soňa sa zas z mosta teší a poukazuje na to, že keď most buduje súkromník a nie štát, dá sa postaviť aj za noc. 

„Už by bolo načase urobiť takýto most aj cez vlakový prechod na Ivanskej ceste, tam je naozaj hazard s človekom, mamičky s kočíkmi,“ dodáva Ingrid. Ružinovčania sa tešia aj novú cyklotrasu, niektorí však zdvíhajú varovný prst. 

„Len dúfame, že nie za cenu obmedzenia Galvaniho len na jeden pruh, čo by akurát tak predĺžilo ranné a pomaly už aj takmer celodenné zápchy pred semaformi na celu ulicu,“ vysvetľuje Peter. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: