FOTO: Z erotického salóna sa stalo bistro. Ferdinand privítal prvých zákazníkov, Vallo sľubuje aj nízke ceny


FOTO: Z erotického salóna sa stalo bistro. Ferdinand privítal prvých zákazníkov, Vallo sľubuje aj nízke ceny
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Matúš Vallo

Z erotického salóna je bistro. Nová prevádzka Ferdinand v Sade Janka Kráľa ožila ešte minulý piatok. Budovu odkúpilo hlavné mesto ešte v roku 2021. Bistro bude v otvorné počas týždňa od 10:00 do 22:00 hod. a cez víkendy od 9:00 hod. 

Svoj názov získalo po autorovi budovy, architektovi Ferdinandovi Končekovi. Postavili ju v roku 1982 a už od pôvodu slúžila ako gastroprevádzka. V súkromnom vlastníctve bola od roku 1995 a hlavné mesto ju odkúpilo v roku 2021 za 1,4 milióna eur bez DPH. Rekonštrukcia sa začala o rok neskôr. 

„Národná kultúrna pamiatka, najstarší verejný park, obľúbené zelené miesto pre rodiny s deťmi a uprostred čo? Erotický masážny salón. V Sade Janka Kráľa to bol prinajmenšom poriadny bizár. Preto sme to zmenili a čoskoro tu začne s prevádzkou kvalitné a hlavne dostupné bistro fakt pre všetkých. Skrátka také, aké si Sad Janka Kráľa a hlavne všetci, ktorí ho navštevujú, zaslúžia,“ uviedol ešte vo februári primátor Matúš Vallo


Galéria: 6 fotiek

Budove chcelo mesto vrátiť funkciu a dôstojnosť. Obnovili exteriér i interiér budovy na modernejší. Vynovila sa aj fasáda či fontána a v priestore bude tiež vystavená pôvodná plastika Ľuby Končekovej Veselej. 

Rekonštrukciu zabezpečila spoločnosť GRAU architects a novým nájomcom sa stala Wirtshaus s.r.o, ktorá platí mesačný nájom 3 000 eur bez DPH. Okrem štandardnej ponuky tiež radnica zabezpečila, aby bistro ponúkalo aj zvýhodnené produkty s fixnými cenami. 

„Keďže ide o Sad Janka Kráľa, v rámci súťaže sme sa, pochopiteľne, nesústredili len na výšku nájmu, ale kľúčovou pri rozhodovaní bola kvalita a tiež to, aby si tu skutočne každý, či už sú to rodiny s deťmi, seniorky a seniori, jednoducho každý mohol dovoliť dať si niečo dobré. Od rána až do večera tu preto budú okrem štandardnej ponuky aj cenovo zvýhodnené produkty s fixnými cenami, napríklad espresso za 1 € alebo bábovka za 1,90 €,“ uviedol primátor. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: