Bratislavskí hasiči sa lúčia s kolegom. Ján Balúch vychoval veľa strojníkov a bol vzorom mladých uchám, píšu


Foto: Bratislavskí hasiči sa lúčia s kolegom. Ján Balúch vychoval veľa strojníkov a bol vzorom mladých uchám, píšu Foto: FB Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy

Ján Balúch pôsobil u bratislavských hasičov dlhé roky. V roku 2023 sa stal držiteľom medaily za službu v hasičskom zbore I. stupňa. V roku 2023 odišiel na dôchodok po 42-ročnej službe.

„Janko bol výnimočný a patril k HaZÚ Bratislava ako oheň a voda. Bol nielen skvelým manželom, otcom, dedkom, strýkom, kolegom ale aj výnimočným človekom, na ktorého nikdy nezabudneme a budeme ho všetci veľmi postrádať,“ oznámil na sociálnej sieti bratislavský hasičský a záchranný útvar.

Úprimnú sústrasť vyjadrilo pod oznámením aj množstvo komentujúcich. Boli medzi nimi aj bývalí kolegovia Jána Balúcha. „Strašne veľa rokov si pre zbor obetoval. Vychoval veľa strojníkov a bol vzorom mladých uchám. Odpočívaj v pokoji a dávaj tam zhora na nás a tvoju rodinu pozor,“ vyzdvihol zásluhy kolegu Matúš a spomienku pridal aj Branislav:

„Janku, keď sme v apríli 1991 nastupovali k zboru bol si jedným z našich prvých vzorov. Neskôr si sa stal nielen kolegom ale aj kamarátom ktorého sme si nesmierne vážili. Zažili sme spolu nespočetné výjazdy a zásahy. S Tebou za volantom sme boli vždy v bezpečí. V tom našom hasičskom nebi pozdravuj všetkých čo sú tam. Tu na Teba nezabudneme.“

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: