Policajti zaistili takmer 1450 dávok pervitínu, obvinenému hrozí trest až 15 rokov!


Foto: Policajti zaistili takmer 1450 dávok pervitínu, obvinenému hrozí trest až 15 rokov!
Galéria: 4 fotky
Foto: KRPZ Bratislava

Zaistených takmer 1450 dávok pervitínu a obvinenie z drogovej trestnej činnosti je výsledkom protidrogovej akcie v Senci

Úspešnú protidrogovú akciu zrealizovali policajti Okresného riaditeľstva PZ v Senci v súčinnosti s príslušníkmi Národnej protidrogovej jednotky NAKA Prezídia Policajného zboru uplynulý týždeň vo štvrtok v Senci. Výsledkom akcie je zaistenie takmer 1430 obvykle jednorazových dávok pervitínu a zadržanie 29-ročného Senčana Igora Š. ,v tom čase podozrivého z drogovej trestnej činnosti a v súčasnosti už na podklade dôkaznej situácie obvineného muža z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

Policajti vykonali domovú prehliadku na základe príkazu v jednom z bytov v apartmánovom dome   na Slnečných jazerách – Sever v Senci. Príkaz na jej vykonanie na základe vlastnej činnosti iniciovali na príslušnom súde. Podozrivý materiál, ktorý muž prechovával a ktorý policajti zaistili v čase policajnej akcie v zatavených striekačkách, v plastovom vrecku s tlakovým uzáverom, v plechovej krabičke zodpovedá podľa predbežných výsledkov z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ minimálne 1425 obvykle jednorazovým dávkam drogy.

Uvedené množstvo zaistenej drogy predstavuje na čiernom trhu hodnotu minimálne 6.272,-€.

Doposiaľ vykonaným vyšetrovaním sa preukázalo, že obvinený Senčan si mal omamné a psychotropné látky zadovážiť  od dosiaľ neznámeho dodávateľa z Bratislavy od mesiaca apríl do dňa vykonania domovej prehliadky. Drogy prechovával v apartmánovom byte na Slnečných jazerách a ďalej ich mal predávať v meste Senec a jeho okolí ďalším odberateľom a viacerým užívateľom drog.

Na obvineného muža spracoval vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Senci podnet k návrhu na väzbu, s ktorým sa prokurátor stotožnil a na základe rozhodnutia sudcu je obvinený muž v súčasnosti už stíhaný väzobne.  Ide o muža, ktorý bol za drogovú trestnú činnosť už v minulosti odsúdený.

V súlade s Trestným zákonom obvinenému hrozí trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.