Medzinárodné vlaky z Česka do Bratislavy meškajú 2 až 3 hodiny. Môže za to nehoda u našich západných susedov


Foto: Medzinárodné vlaky z Česka do Bratislavy meškajú 2 až 3 hodiny. Môže za to nehoda u našich západných susedov Foto: Wikipédia

Medzinárodné rýchliky smerujúce z Česka do Bratislavy dnes nabrali obrovské meškanie. Dôvodom je nehoda na trakčnom vedení, ktorá sa stala v stanici Česká Třebová. Najhoršie je na tom vlak EC 271 Metropolitan, ktorý v Kútoch meškal 228 minút. Ďalší vlak tohto typu v pohraničnej stanici meškal 169 minút. Oba vlaky pokračujú z Bratislavy do Budapešti.

Nehoda na trakčnom vedení vznikla v českej stanici približne o pol druhej v noci. Portál Novinky.cz informuje o tom, že do poškodených drôtov následne vošiel nákladný vlak, čo odstraňovanie následkov nehody ešte skomplikovalo.

„O 9.07 bola obnovená prevádzka po dvoch traťových koľajách,“ citujú Novinky hovorcu hasičov českej Správy železníc Martina Kavku. Medzinárodné vlaky na Slovensko a do Maďarska aj tak nabrali obrovské meškanie.

O meškaniach medzinárodných vlakov informuje aj ZSSK na svojej stránke. V prípade výrazného meškania vlaku si cestujúci môžu uplatniť nárok na odškodnenie.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: